SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

 

 

Drodzy Rodzice dzieci

mających przyjąć w tym roku

 Pierwszą Komunię Świętą.

W związku z decyzją i zaleceniem Metropolity Przemyskiego, aby Uroczystość Pierwszej Komunii świętej była: „w bardziej dogodny i bezpieczny czas (…). W przypadku większej ilości uczestników I Komunii świętej można ją zaplanować w odpowiednich grupach na kilku Mszach świętych, zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie np. w oktawie Bożego Ciała”.

Mając na uwadze duchowe dobro Dzieci, które nie powinny być pozbawione łaski Komunii Świętej Eucharystycznej, oraz aby nie naruszać przepisów państwowych, a przede wszystkim nie narażać dzieci na zarażenie wirusem, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii pw. Józefa w Przemyślu odbędzie się w gronie jednej klasy z udziałem niewielkiej liczby najbliższych dla dziecka osób, a bez udziału innych wiernych.

Liczba wiernych w kościele podczas Uroczystości nie może przekroczyć 70 osób.

Część wiernych może uczestniczyć na zewnątrz kościoła.

Terminy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii:

Piątek 12 czerwca:

10.00:  klasa III - Szkoła Salezjańska

13.00:  klasa III A - Szkoła Podstawowa nr. 4

Sobota 13 czerwca:

10.00:  klasa III B - Szkoła Podstawowa nr. 4

13.00:  klasa III C - Szkoła Podstawowa nr. 4

Gdyby były jakieś trudności czy przeszkody w wyżej wymienionych terminach, prosimy o osobisty kontakt z Księdzem Proboszczem.

Pierwsza Spowiedź dla dzieci, spowiedź dla rodziców i rodzin dzieci będzie w sobotę 6 czerwca:

  9.00:  klasa III - Szkoła Salezjańska

10.00:  klasa III A - Szkoła Podstawowa nr. 4

11.00:  klasa III B - Szkoła Podstawowa nr. 4

12.00:  klasa III C - Szkoła Podstawowa nr. 4

Zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne

w czwartek 7 maja, na godz. 19.00 do kościoła.

 

 

 

 

 

 

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej – 2019 / 2020

 

 

 • 17 września – wtorek godz. 19.00 – spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 • 6 październik – niedziela godz. 11.30 – poświecenie różańców w czasie Mszy świętej.
 • 19 listopad – wtorek godz. 19.00 – spotkanie z rodzicami.
 • 8 grudzień –niedziela godz. 11.30 – poświęcenie medalików w czasie Mszy świętej.
 •  
 • 25 marzec –środa – godz. 16.00 – poświęcenie książeczek jest przeniesione na czas późniejszy
 •  
 • 26 kwietnia – niedziela – godz. 11.30 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec w czasie Mszy świętej.
 • 5 maja – wtorek godz. 19.00 – spotkanie z rodzicami.
 • 16 maja – sobota – Pierwsza Spowiedź godz. 10.00.
 • 17 maja – niedziela – Pierwsza Komunia święta – Msza święta godz. 11.30.

 

Próby liturgii: w miesiącu w maju.


Uwaga: Uczestnictwo rodziców i dzieci w Niedziele na Mszy Świętej o 11.30 oraz w czasie Nabożeństw różańcowych i Nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.

 

 

Drodzy Rodzice dzieci mających przyjąć w tym roku Pierwszą Komunię Świętą. W związku z decyzją i zaleceniem Metropolity Przemyskiego, aby Uroczystość Pierwszej Komunii świętej była: „w bardziej dogodny i bezpieczny czas (…). W przypadku większej ilości uczestników I Komunii świętej można ją zaplanować w odpowiednich grupach na kilku Mszach świętych, zarówno w niedzielę, jak i w dni powszednie np. w oktawie Bożego Ciała”. Mając na uwadze duchowe dobro Dzieci, które nie powinny być pozbawione łaski Komunii Świętej Eucharystycznej, oraz aby nie naruszać przepisów państwowych, a przede wszystkim nie narażać dzieci na zarażenie wirusem, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii pw. Józefa w Przemyślu odbędzie się w gronie jednej klasy z udziałem niewielkiej liczby najbliższych dla dziecka osób, a bez udziału innych wiernych. Liczba wiernych w kościele podczas Uroczystości nie może przekroczyć 70 osób. Część wiernych może uczestniczyć na zewnątrz kościoła. Terminy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii: Piątek 12 czerwca: 10.00: klasa III - Szkoła Salezjańska 13.00: klasa III A - Szkoła Podstawowa nr. 4 Sobota 13 czerwca: 10.00: klasa III B - Szkoła Podstawowa nr. 4 13.00: klasa III C - Szkoła Podstawowa nr. 4 Gdyby były jakieś trudności czy przeszkody w wyżej wymienionych terminach, prosimy o osobisty kontakt z Księdzem Proboszczem. Pierwsza Spowiedź dla dzieci, spowiedź dla rodziców i rodzin dzieci będzie w sobotę 6 czerwca: 9.00: klasa III - Szkoła Salezjańska 10.00: klasa III A - Szkoła Podstawowa nr. 4 11.00: klasa III B - Szkoła Podstawowa nr. 4 12.00: klasa III C - Szkoła Podstawowa nr. 4 Zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne w czwartek 7 maja, na godz. 19.00 do kościoła.

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →