SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XIX Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona błogosławionemu księdzu Józefowi Kowalskiemu, salezjaninowi i męczennikowi w obronie Różańca świętego. Po Mszy św. można nabyć książkę ukazującą życie i męczeństwo ks. Józefa pt.: Miał być i jest świętym autorstwa Jaromira Kwiatkowskiego. Książkę rozprowadza sam autor w tylnej części kościoła.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy z naszej parafii coroczna pielgrzymka na wielki odpust do Kalwarii Pacławskiej. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Bagaże na samochód składamy przed Mszą św. Zachęcamy jeszcze do udziału.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. W tym dniu na każdej Mszy św. pobłogosławimy owoce, zioła i kwiaty. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W dzień Wniebowzięcia NMP zamiast nieszporów, zapraszamy wszystkich chętnym na powitanie pielgrzymów kalwaryjskich. Wymarsz ze sztandarami spod kościoła o godzinie 14.00.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału VI Edycji Ligi Salezjańskiej w piłkę nożną, która odbędzie się w sierpniu. Wszelkie informację można uzyskać na stronie internetowej parafii.

5. W dalszym ciągu prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

6. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4 i 7 szkoły podstawowej oraz pierwszych klas liceum. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 13.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zbigniewa Duplaga. Polecając go Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

09 Sierpień 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie