SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XVII Niedziela Zwykła - 28 lipca 2019 r.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedzi rano od 6.00 i po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a o godz. 17.20 Różaniec.

2. W piątek nawiedzając kościół można zyskać odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami. Jest to również dzień, kiedy czcimy błogosławionego Augusta Czartoryskiego.

3. Trwa Międzynarodowy Festiwal Salezjańskie Lato. Zapraszamy na koncerty. Program na plakatach i stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy w sobotę o godz. 19.30 do naszego kościoła na koncert finałowy Polskiej Orkiestry XVIII wieku.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość ku czci błogosławionego Augusta Czartoryskiego. Mszę św. dziękczynną o godz. 11.30 w 15. rocznicę beatyfikacji odprawi Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik. Tego dnia będzie możliwość nabycia folderu oraz książki z biografią naszego błogosławionego. Zachęcamy do pozyskania tych pozycji.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

6. Dziękujemy ks. Markowi Ruskowi za roczną posługę w naszej parafii. Ks. Marek decyzją władz zgromadzenia został skierowany do Polany, gdzie będzie pełnił posługę proboszcza parafii. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jerzego Szkierta nowego kapelana w klasztorze sióstr Felicjanek i duszpasterza w naszej parafii. Tak ks. Markowi jak i ks. Jerzemu życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału VI Edycji Ligi Salezjańskiej w piłkę nożną, która odbędzie się w sierpniu. Wszelkie informację można uzyskać na stronie internetowej parafii.

8. Zarząd Osiedla zaprasza na spotkanie z mieszkańcami w czwartek w siedzibie zarządu przy ul. Glazera 10 o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie organizacja ruchu drogowego na ul. Goszczyńskiego.

9. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4 i 7 szkoły podstawowej oraz pierwszych klas liceum. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 13.00.

10. W poniedziałek 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy z naszej parafii coroczna pielgrzymka na wielki odpust do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy codziennie od 1 do 11 sierpnia w kancelarii parafialnej, w godz. 8.30-9.30 i 16.00-17.00. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Bagaże na samochód składamy przed Mszą św. w dniu wymarszu. Zachęcamy do udziału.

25 Lipiec 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie