SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za przygotowanie i przeprowadzenie festynu Augustiada. Dziękujemy patronom honorowym, medialnym oraz sponsorom. Dziękujemy wszystkim partnerom i komitetowi organizacyjnemu, szczególne Radze Osiedla Salezjańskie. Dziękujemy Różom Różańcowym za ciasto i pomoc w wydawaniu posiłków, młodzieży z Oratorium, wspólnocie Ziemia Piękna i parafialnemu zespołowi Caritas oraz tym osobom, które pomogły w przygotowaniu i uporządkowaniu placu.

2. Dzisiaj Ksiądz Proboszcz Bogdan Nowak dziękuje Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Pamiątkowe obrazki jubileuszowe można zabrać ze stolików przy prasie. Polecajmy w modlitwie Panu Bogu naszego Księdza Proboszcza.

3. Dzisiaj procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 16.00, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.

4. Jutro uroczystość św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień miesięcznego wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, uroczysta nowenna i modlitwa różańcowa z odczytaniem próśb i podziękowań, a następnie procesja Eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Do niesienia figury Wspomożycielki zapraszamy Róże 6b, 7b, 9b, 10b, 11b. Po procesji Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

5. Od jutra, podczas wakacji nasz kościół będzie otwarty cały dzień. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Już teraz dziękujemy Różom Różańcowym i Straży Honorowej za zorganizowanie i włączenie się do wakacyjnego dyżuru w kościele.

6. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza św. o godz. 17.00. Następnie przejdziemy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy następującymi ulicami: św. Jana Nepomucena, Okrzei, Lelewela, Zawiszy Czarnego i Noskowskiego.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. św. Jana 25 – przygotują go Róże Różańcowe wraz z mieszkańcami ul. św. Jana.

• Drugi przy ul. Lelewela 10 – przygotuje go wspólnota Ziemia Piękna wraz z mieszkańcami ul. Okrzei oraz Lelewela 8,10 i 13.

• Trzeci przy ul. Zawiszy Czarnego 24 – przygotuje go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami ul. Zawiszy Czarnego.

• Czwarty przy szkole salezjańskiej – przygotuje go młodzieżą z Oratorium wraz z mieszkańcami ul. Noskowskiego.

Do przyjęcia odpowiedzialności za budowę ołtarzy zapraszamy wszystkich mieszkających w najbliższych domach i blokach od danego ołtarza. W dniu procesji prosimy o usunięcie samochodów z trasy. Również prosimy o udekorowanie okien mieszkań na trasie procesji.

7. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post. Od piątku nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

8. W sobotę uroczystość świętych Piotra i Pawła.

9. Zapraszamy dzieci na półkolonię, która odbędzie się w dniach od 22 do 26 lipca. Koszt 150 zł. Karta uczestnika do pobrania w zakrystii.

10. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna:

we wtorki od 8.30 do 9.30,

w czwartki od 16.00 do 17.30

 w soboty od 8.30 do 9.30.

W sprawach związanych z pogrzebem czy posługą u chorych służymy o każdej porze.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Jana Ryczana. Polecając go Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →