SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16 czerwca 2019 r.

1. Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okresu Komunii wielkanocnej. Odpust w parafii Świętej Trójcy.

2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 litania do Serca Pana Jezusa.

3. W środę zakończenie roku szkolnego. Tego dnia Msze św. dziękczynne za cały rok szkolny zostaną odprawione:

o godz.: 8.00 dla II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Morawa,

o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej im. Newtona i Gimnazjum Nr 5,

o godz. 10.00 dla Zespołu Szkół Salezjańskich.

4. Wspólnota Ziemia Piękna zaprasza na spotkanie modlitewne i wieczór chwały w środę na godz. 19.00 w kościele. Szczególnie do wspólnej modlitwy zapraszamy narzeczonych, którzy w tym miesiącu, w naszej parafii, uczestniczą w kursie przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 10.00 i o 11.30. Centralna procesja Eucharystyczna rozpocznie się przy Bazylice Archikatedralnej, a zakończy przy naszym kościele. Bezpośrednio po procesji odprawimy Mszę św. bez kazania. Dzieci prosimy o włączenie się do sypania kwiatów. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Po procesji Eucharystycznej dzieci i młodzież będą rozprowadzały chlebki dobroci z możliwością złożenia ofiary dla dzieci z ubogich rodzin. Również prosimy o udekorowanie mieszkań na trasach procesji: tak w dzień Bożego Ciała jak i 27 czerwca podczas procesji parafialnej.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.

7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Ksiądz Arcybiskup Adam Szal.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 Ksiądz. Proboszcz Bogdan Nowak będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Polecajmy w modlitwie Panu Bogu naszego Księdza Proboszcza.

9. Zapraszamy dzieci na półkolonię, która odbędzie się w dniach od 22 do 26 lipca. Koszt 150 zł. Karta uczestnika do pobrania w zakrystii.

10. W czwartek 27 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przejdziemy w procesji Eucharystycznej ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy.

W tym roku pójdziemy następującymi ulicami: św. Jana Nepomucena, Okrzei, Lelewela, Zawiszy Czarnego i Noskowskiego.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. św. Jana 25 – przygotują go Róże Różańcowe wraz z mieszkańcami ul. św. Jana.

• Drugi przy ul. Lelewela 10 – przygotuje go wspólnota Ziemia Piękna wraz z mieszkańcami ul. Okrzei oraz Lelewela 8,10 i 13.

• Trzeci przy ul. Zawiszy Czarnego 24 – przygotuje go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami ul. Zawiszy Czarnego.

• Czwarty przy szkole salezjańskiej – przygotuje go młodzieżą z Oratorium wraz z mieszkańcami ul. Noskowskiego.

Do przyjęcia odpowiedzialności za budowę ołtarzy zapraszamy wszystkich mieszkających w najbliższych domach i blokach od danego ołtarza. Sprawy związane z budową ołtarzy można konsultować z Księdzem Proboszczem.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Ewę Kurylak. Polecając ją Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →