SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… można uzyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 litania do Serca Pana Jezusa.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

4. We wtorek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Bosko.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego.

6. W sobotę zapraszamy na festyn rodzinny Augustiadę od godz. 13.00. W programie muzyka, sport, pokazy, konkurencje dla dzieci, młodzieży i starszych oraz inne liczne atrakcje. Szczegóły na plakatach. W związku z festynem zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu placu w piątek od godz. 15.00.

7. W niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu spowiedzi wielkanocnej. Odpust w parafii Świętej Trójcy.

8. W czwartek 27 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przejdziemy ulicami naszej parafii w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy.

W tym roku pójdziemy następującymi ulicami: św. Jana Nepomucena, Okrzei, Lelewela, Zawiszy Czarnego i Noskowskiego.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. św. Jana 25 – przygotują go Róże Różańcowe wraz z mieszkańcami ul. św. Jana.

• Drugi przy ul. Lelewela 10 – przygotuje go wspólnota Ziemia Piękna wraz mieszkańcami ul. Okrzei oraz Lelewela 8,10 i 13.

• Trzeci przy ul. Zawiszy Czarnego 24 – przygotuje go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami ul. Zawiszy Czarnego.

• Czwarty przy szkole salezjańskiej – przygotuje go młodzieżą z Oratorium wraz z mieszkańcami ul. Noskowskiego.

Do przyjęcia odpowiedzialności za budowę ołtarzy zapraszamy wszystkich mieszkających w najbliższych domach i blokach od danego ołtarza. Sprawy związane z budową ołtarzy można konsultować z księdzem proboszczem.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Cecylię Lewandowską. Polecając go Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →