SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się kwesta do puszek na centrum rehabilitacji dla uzależnionych, ale też na poszkodowanych w wyniku prowadzonych działań wojennych na Ukrainie.

2. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary na remont organów w naszej świątyni. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebrano 9.263 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek wyłącznie popołudniu od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

4. W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie ze sztuką religijną. Będzie ono poświęcone dziejom sztuki Kościoła Wschodniego, a tematem będzie Ikonografia głównych świąt. Zapraszamy do sali św. Cecylii w poniedziałek o godz.18.45. Spotkanie przygotował ks. Marek Wojnarowski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu.

5. Wspólnota Ziemia Piękna zaprasza na spotkanie modlitewne i wieczór chwały w środę o godz. 19.00 w kościele. W ramach modlitwy uwielbienia modlitwa o uzdrowienie, wyrzeczenie się zła, lęku, zniewolenia, modlitwa o przebaczenie.

6. Zapraszamy ministrantów i scholanki wraz z rodzicami na wyjazd do Parku Trampolin w Rzeszowie, w sobotę 2 marca. Zapisy i karty na wyjazd u ks. Mieczysława.

7. Rozpoczął się nabór do Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej.

8. Zwracamy się do wszystkich parafian i przyjaciół naszej szkoły o ponowne wsparcie jej działalności 1% swoich podatków. Za ubiegłoroczny 1% został zakupiony zestaw stolików i krzeseł dla klasy pierwszej. Serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła przy gazetach oraz w gablotkach.

9. Od niedzieli 10 marca do środy 13 marca w naszej parafii będziemy przeżywali Rekolekcje Parafialne. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na czynne uczestniczenie w tym ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty parafialnej. Od dzisiaj codziennie po każdej Mszy św. będziemy modlili się o duchowe owoce rekolekcji dla każdego kto mieszka na terenie naszej parafii oraz w intencji kapłana głoszącego. Rekolekcje przeprowadzi ks. Dariusz Dąbrowski ze zgromadzenia filipinów. Folder z programem może pobrać z kościoła. Znajduje się na stolikach przy prasie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Józefę Grabowską, śp. Wilhelma Kusia, śp. Andrzeja Rozmusa i śp. Krystynę Radochońską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

15 Luty 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

2 czerwca 2020 r., Wtorek
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Kolor szat: zielony
Rok A, II
IX Tydzień zwykły

1. czytanie: 2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Psalm: Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1) Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja: Ef 1, 17-18

Ewangelia: Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

1. czytanie

2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Najmilsi:
Oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.
Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną.
Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1)

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Panie, Ty dla nas byłeś ucieczką *
z pokolenia na pokolenie.
Zanim narodziły się góry nim powstał świat i ziemia, *
od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Obracasz w proch człowieka *
i mówisz: Wracajcie synowie ludzcy,
Bo tysiąc lat w Twoich oczach †
jest jak wczorajszy dzień, który minął, *
albo straż nocna.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Miarą naszego życia jest lat siedemdziesiąt *
Osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni
A większość z nich to trud i marność, *
bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Nasyć nas o świcie swoją łaską, *
abyśmy przez wszystkie dni nasze mogli się radować i cieszyć.
Niech sługom Twoim ukaże się Twe dzieło, *
a Twoja chwała nad ich synami!

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja

Ef 1, 17-18

Alleluja, alleluja, alleluja

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa
przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?”
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”.
Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →