SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Adwentu - 9 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na przedstawienie teatralne pt. Józef błogosławiony. Tematem przedstawienia jest męczeństwo bł. ks. Józefa Kowalskiego, salezjanina, który oddał życie w obronie różańca. Zapraszamy na godz. 19.00 do auli szkoły salezjańskiej. Szczegóły na plakacie.

2. W imieniu Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej i pani dr Marty Trojanowskiej zapraszamy na spotkanie ze sztuką religijną jutro o godz. 18.45. Tematem będą Pierwsze świątynie, mozaiki i ikony Kościoła na Wschodzie.

3. Od poniedziałku będą roznoszone do mieszkań listy do parafian z życzeniami i rozkładem kolędy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 przyjmiemy o grona ministrantów 12 kandydatów. Zapraszamy szczególnie rodziców i rodziny przyszłych ministrantów.

5. Członkowie Ruchu Czcicieli Świętego Michała Archanioła w przyszłą niedzielę przeprowadzą kwestę na budowę pomnika Anioła Stróża Polski, który ma powstać przy przemyskiej Archikatedrze.

6. Msze św. Roratnie w naszym kościele w tygodniu są o godz. 17.00. Zachęcamy do gorliwego i licznego uczestnictwa zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W adwencie, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

7. Zachęcamy o nabycia płyty w kolędami zespołu New Day. Zysk z rozprowadzania tej płyty będzie przeznaczony na wykonanie profesjonalnego nagłośnienia w auli naszej szkoły. Płytę można nabyć za dobrowolna ofiarę od dziś w każdą niedzielę po każdej Mszy św. a w tygodniu w sekretariacie szkoły, kancelarii parafialnej i zakrystii. Zespół New Day będzie koncertował w naszej parafii 13 stycznia.

8. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w każdą niedzielę adwentu w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiara za jedną świecę Caritas wynosi nie mniej jak 8 zł. Każda kwota powyżej 8 zł będzie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do pomocy szczególnie dzieciom z ubogich rodzin. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić przez najbliższy miesiąc do zakrystii, kancelarii parafialnej lub na plebanię. Przekażemy je rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy w naszej parafii.

9. Punkt Parafialnego Zespołu Caritas jest czynny w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. W związku z tym jeszcze raz prosimy o nie zostawianie ubrań ani innych rzeczy pod drzwiami punktu Caritas, ani też w kościele, co ostatnio ma miejsce. W pomieszczeniu Caritas w każdą niedzielę adwentu można nabyć książki religijne, dewocjonalia, ozdoby i kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na młodzież i pomoc ubogim naszej parafii.

10. Już dziś informujemy, że do chory przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w piątek 21 grudnia od godz. 9.00.

11. W niedzielę 23 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękowali Panu Bogu za jubileusz 25 i 50 lat sakramentu małżeństwa naszych parafian. Szanownych jubilatów prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

12. Są jeszcze wolne miejsca na majową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 4.250 zł. Szczegółowy program pielgrzymki i umowa do pobrania znajduje się na stronie internetowej. Zapisu można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Mariana Szymczaka i śp. Łucję Grabowską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

08 Grudzień 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →