SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2018 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę zebrano 8.611 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 10.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

2. W imieniu Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej i pani dr Marty Trojanowskiej zapraszamy na kolejne spotkanie ze sztuką religijną pod tytułem: Jak rodziła się sztuka pierwszych chrześcijan. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.

3. Od środy do niedzieli będziemy gościli w naszej wspólnocie salezjańskiej i parafialnej Księdza Inspektora ks. Adama Parszywkę w ramach wizytacji. W przyszłą niedzielę Ksiądz Inspektor odprawi Mszę św. o godz. 10.00, na którą szczególnie zapraszamy: ministrantów, lektorów, młodzież z Oratorium, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a przede wszystkim orkiestrę Augustino.

4. W czwartek w liturgii wspominany św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 ku czci św. Cecylii, a po Mszy św. na koncert w wykonami uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu oraz parafialnej orkiestry Augustino.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Tego dnia odbędzie się kwesta do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę i otrzymać Chlebek błogosławionego Księcia Augusta Czartoryskiego. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić przez najbliższy miesiąc do kancelarii parafialnej lub na plebanię. Przekażemy je rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy w naszej parafii.

6. W sobotę przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 zapraszamy na uroczystą nowennę i modlitwę różańcową z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przy ołtarzu Matki Bożej, a następnie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

7. Wraz z Państwową Szkołą Muzyczną w Przemyślu zapraszamy do auli naszej szkoły na wieczór muzyczno-poetycki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w sobotę o godz. 19.00.

8. Trwa remont dachu na starej plebanii. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze zamknięty wjazd na naszą posesję od ul. św. Jana. Prosimy o kierowanie się do bramy szkolnej od ul. Noskowskiego.

9. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki wspominkowe. Za zmarłych polecanych w wypominkach w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie sprawowana Eucharystia o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

10. Są jeszcze wolne miejsca na majową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 4.250 zł. Szczegółowy program pielgrzymki i umowa do pobrania znajduje się na stronie internetowej. Zapisu można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Kazimierza Podgórskiego i śp. Zygmunta Flisa. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

17 Listopad 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

14 grudnia 2019 r., Sobota
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
Kolor szat: fioletowy
Rok A, II
II Tydzień Adwentu

1. czytanie: Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Psalm: Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19 Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja: Łk 3, 4. 6

Ewangelia: Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

1. czytanie

Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Powstał Eliasz, prorok jak ogień,
a słowo jego płonęło jak pochodnia.
On głód na nich sprowadził,
a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę.
Słowem Pańskim zamknął niebo,
z niego również trzy razy sprowadził ogień.
Jakże wsławiony jesteś, Eliaszu, przez swoje cuda
i któż się może pochwalić, że tobie jest równy?
Ty, który zostałeś wzięty w skłębionym płomieniu,
na wozie o koniach ognistych.
O tobie napisano, żeś zachowany na czasy stosowne,
by uśmierzyć gniew przed pomstą,
by zwrócić serce ojca do syna,
i pokolenia Jakuba odnowić.
Szczęśliwi, którzy cię widzieli,
i ci, którzy w miłości posnęli,
albowiem i my na pewno żyć będziemy.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Wyciągnij rękę nad mężem Twojej prawicy,
nad synem człowieczym,
którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja

Łk 3, 4. 6

Alleluja, alleluja, alleluja

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
„Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?” On odparł: „Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał”. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Oto słowo Pańskie