SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

30 niedziela zwykła - 29 października 2017 r.

 1. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na spłatę należności za prace wykonane przy naszym kościele. Codziennie modlimy się w intencji dobrodziejów. W najbliższy wtorek w ostatni dzień miesiąca października wspominając św. Jana Bosko będziemy dziękować za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła oraz za Rodzinę Salezjańską sprawując Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy także przez wstawiennictwo św. Jana Bosko wypraszać szczególne łaski dla naszych dzieci i młodzieży. Zapraszamy do tej modlitwy.
 2. Przypominamy, że dzisiaj w Przemyślu odbędzie się uroczysty Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kościele franciszkanów.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę, szczególnie dzieciom i młodzieży.
 4. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę Troszcząc się o groby bliskich nie zapominajmy tego dnia o udziale we Mszy św. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu Zasańskim będzie odprawiona Msza św. o godz. 14.00, a po niej procesja różańcowa.
 5. 1 listopada różaniec z wypominkami w naszym kościele będzie o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.15 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W czwartek, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za tych, których już Pan powołał do siebie. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00.
 7. W tym miesiącu w dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych oraz spełnią warunki: przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św. mogą uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. • W pierwszy czwartek, 2 listopada o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Straży Honorowej, a po niej spotkanie ze zelatorami w kaplicy św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów na spotkanie do Oratorium. • W pierwszy piątek, 3 listopada spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Od listopada w pierwszy czwartek i piątek miesiąca będzie zbierana składka z przeznaczeniem na fundusz służby liturgicznej i fundusz młodzieżowy w naszej parafii. Już teraz serdecznie dziękujemy za ofiarność. • W pierwszą sobotę, 4 listopada Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 8.00.
 9. W przyszłą niedzielę 5 listopada po każdej Mszy św. będą zbierane podpisy pod projektem ustawy broniącej życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci. Wymagany będzie PESEL. Tego dnia zapraszamy Róże Żywego Różańca na Zmianę Tajemnic na godzinę 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę 5 listopada o godz. 19.15, a także w poniedziałek 6 listopada i we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na filmowe rekolekcje ewangelizacyjne. W tym czasie w naszym kościele odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów pt.: Ja Jestem, Ufam Tobie i 13 Dzień – Fatima. Po projekcji filmu każdego dnia będzie czas na modlitwę uwielbienia i powierzenia siebie oraz rodziny Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce. Tą część zaanimuje wspólnota Ziemia Piękna. Całość zaś poprowadzi pan Benon Wylęgała, który złoży swoje świadectwo wiary. Szczegóły na bilbordzie i plakatach. Zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku: śp. Cecylię Nuckowską, śp. Marię Kudelską i śp. Zenona Zakałużnego. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
29 Pazdziernik 2017
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

12 lipca 2020 r., Niedziela
Piętnasta Niedziela zwykła
Kolor szat: zielony
Rok A, II
XV Tydzień zwykły

1. czytanie: Iz 55, 10-11 Skuteczność słowa Bożego

Psalm: Ps 65, 10abcd. 10e-12. 13-14 Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

2. czytanie: Rz 8, 18-23 Oczekujemy chwały

Aklamacja:

Ewangelia:
Wersja dłuższa:Mt 13, 1-23 Przypowieść o siewcy
Wersja krótsza: Mt 13,1-9 Przypowieść o siewcy

1. czytanie

Iz 55, 10-11 Skuteczność słowa Bożego

To mówi Pan Bóg:
„Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb]’dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich: nie wraca do Mnie bezowocnie, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 65, 10abcd. 10e-12. 13-14

Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

Nawiedziłeś i nawodniłeś ziemię,
wzbogaciłeś ją obficie.
Strumień Boży wezbrany od wody;
przygotowałeś im zboże.

Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

I tak uprawiłeś ziemię:
nawodniłeś jej bruzdy, wyrównałeś jej skiby,
spulchniłeś ją deszczami,
pobłogosławiłeś płodom.
Rok uwieńczyłeś swymi dobrami,
gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaj.

Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

Stepowe pastwiska są pełne rosy,
a wzgórza przepasane weselem,
łąki się stroją trzodami, doliny
okrywają się zbożem,
razem śpiewają i wznoszą okrzyki radości.

Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

2. czytanie

Rz 8, 18-23 Oczekujemy chwały

Bracia:
Sądzę, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał, w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując przybrania za synów, odkupienia naszego ciała.

Oto Słowo Boże

Aklamacja

Alleluja, alleluja, alleluja

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Wersja dłuższa

Mt 13, 1-23 Przypowieść o siewcy

Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
„Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
Kto ma uszy, niechaj słucha”.
Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: „Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?”
On im odpowiedział: „Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
«Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie zrozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił».
Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę powiadani wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło zobaczyć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.
Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy. Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze.
Posiane na miejsca skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje.
Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne.
Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny”.

Wersja krótsza

Mt 13,1-9 Przypowieść o siewcy

Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
„Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
Kto ma uszy, niechaj słucha”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →