SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

30 niedziela zwykła - 29 października 2017 r.

 1. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na spłatę należności za prace wykonane przy naszym kościele. Codziennie modlimy się w intencji dobrodziejów. W najbliższy wtorek w ostatni dzień miesiąca października wspominając św. Jana Bosko będziemy dziękować za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła oraz za Rodzinę Salezjańską sprawując Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy także przez wstawiennictwo św. Jana Bosko wypraszać szczególne łaski dla naszych dzieci i młodzieży. Zapraszamy do tej modlitwy.
 2. Przypominamy, że dzisiaj w Przemyślu odbędzie się uroczysty Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kościele franciszkanów.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę, szczególnie dzieciom i młodzieży.
 4. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę Troszcząc się o groby bliskich nie zapominajmy tego dnia o udziale we Mszy św. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu Zasańskim będzie odprawiona Msza św. o godz. 14.00, a po niej procesja różańcowa.
 5. 1 listopada różaniec z wypominkami w naszym kościele będzie o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.15 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W czwartek, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za tych, których już Pan powołał do siebie. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00.
 7. W tym miesiącu w dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych oraz spełnią warunki: przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św. mogą uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. • W pierwszy czwartek, 2 listopada o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Straży Honorowej, a po niej spotkanie ze zelatorami w kaplicy św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów na spotkanie do Oratorium. • W pierwszy piątek, 3 listopada spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Od listopada w pierwszy czwartek i piątek miesiąca będzie zbierana składka z przeznaczeniem na fundusz służby liturgicznej i fundusz młodzieżowy w naszej parafii. Już teraz serdecznie dziękujemy za ofiarność. • W pierwszą sobotę, 4 listopada Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 8.00.
 9. W przyszłą niedzielę 5 listopada po każdej Mszy św. będą zbierane podpisy pod projektem ustawy broniącej życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci. Wymagany będzie PESEL. Tego dnia zapraszamy Róże Żywego Różańca na Zmianę Tajemnic na godzinę 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę 5 listopada o godz. 19.15, a także w poniedziałek 6 listopada i we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na filmowe rekolekcje ewangelizacyjne. W tym czasie w naszym kościele odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów pt.: Ja Jestem, Ufam Tobie i 13 Dzień – Fatima. Po projekcji filmu każdego dnia będzie czas na modlitwę uwielbienia i powierzenia siebie oraz rodziny Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce. Tą część zaanimuje wspólnota Ziemia Piękna. Całość zaś poprowadzi pan Benon Wylęgała, który złoży swoje świadectwo wiary. Szczegóły na bilbordzie i plakatach. Zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku: śp. Cecylię Nuckowską, śp. Marię Kudelską i śp. Zenona Zakałużnego. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
29 Pazdziernik 2017
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

14 grudnia 2019 r., Sobota
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
Kolor szat: fioletowy
Rok A, II
II Tydzień Adwentu

1. czytanie: Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Psalm: Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19 Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja: Łk 3, 4. 6

Ewangelia: Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

1. czytanie

Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Powstał Eliasz, prorok jak ogień,
a słowo jego płonęło jak pochodnia.
On głód na nich sprowadził,
a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę.
Słowem Pańskim zamknął niebo,
z niego również trzy razy sprowadził ogień.
Jakże wsławiony jesteś, Eliaszu, przez swoje cuda
i któż się może pochwalić, że tobie jest równy?
Ty, który zostałeś wzięty w skłębionym płomieniu,
na wozie o koniach ognistych.
O tobie napisano, żeś zachowany na czasy stosowne,
by uśmierzyć gniew przed pomstą,
by zwrócić serce ojca do syna,
i pokolenia Jakuba odnowić.
Szczęśliwi, którzy cię widzieli,
i ci, którzy w miłości posnęli,
albowiem i my na pewno żyć będziemy.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Wyciągnij rękę nad mężem Twojej prawicy,
nad synem człowieczym,
którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja

Łk 3, 4. 6

Alleluja, alleluja, alleluja

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
„Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?” On odparł: „Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał”. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Oto słowo Pańskie