SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2018 r.

1. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, który jest przeznaczony na kształcenie ubogiej, a zdolnej młodzieży. Do puszek zebrano 3.221 zł. Za przeprowadzenie zbiórki dziękujemy młodzieży ze szkolnego koła Caritas Kantówki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Przemyślu.

2. Dzisiaj imieniny obchodzi Ksiądz Tadeusz Pater. Pamiętajmy w modlitwie o naszym zacnym Solenizancie.

3. Spotkanie Zespołu Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia w poniedziałek o godz. 19.00.

4. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania z Biblią w kręgu biblijnym we wtorki po wieczornej Mszy św. w Oratorium.

5. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedziele. Troszcząc się o groby bliskich, nie zapominajmy tego dnia o udziale we Mszy św. W dniu 1 listopada na cmentarzu Zasańskim będzie odprawiona Msza św. o godz. 14.00, a po niej procesja różańcowa.

6. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

7. W listopadzie różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki wspominkowe. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych można składać w kopertach w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie sprawowana Eucharystia o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

8. W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych oraz spełnią warunki: przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00 i po południu od 15.30. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 8.00.

10. W przeszła niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na leczenie szesnastoletniej Iwony. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Choroba przykuła ją do wózka inwalidzkiego, ale dzięki systematycznej rehabilitacji i włączonej terapii komórkami macierzystymi ma szansę chodzić. Już dzisiaj w imieniu Iwony i jest rodziny dziękujemy za każdy gest życzliwości.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Wandę Smolnicką, śp. Stefanię Stankiewicz i śp. Janinę Majchrowicz. Polecając je Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

26 Pazdziernik 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →