SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2018 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę zebrano 9.286 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 20.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

2. Dziś w naszej parafii obchodzimy dzień papieski. Po Mszach św. będzie zbiórka pieniędzy do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, który jest przeznaczony na kształcenie ubogiej, a zdolnej młodzieży. Zbiórkę przeprowadzą dzieci i młodzież ze szkolnego koła Caritas Kantówki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Przemyślu.

3. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, a szczególnie tych którzy wywodzą się z naszej parafii

4. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania z Biblią w kręgu biblijnym od wtorku o godz. 19.00 w Oratorium.

5. We środę przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna. Po nowennie procesja różańcowa z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej. Do niesienia figury Wspomożycielki zapraszamy róże męskie. Po procesji Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

6. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.00.

7. Punkt Parafialnego Zespołu Caritas jest czynny w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. W tym miejscu będzie można też nabyć książki religijne i dewocjonalia. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim naszej parafii.

8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki wspominkowe. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych można składać w kopertach w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach przez miesiąc listopad odmawiany będzie różaniec o godz. 17.00, a w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie sprawowana Eucharystia o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →