SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2018 r.

1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Punkt Parafialnego Zespołu Caritas będzie czynny od 1 października w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. W związku z tym jeszcze raz prosimy o nie zostawianie ubrań ani innych rzeczy pod drzwiami punktu Caritas. W tym miejscu będzie można też nabyć książki religijne i dewocjonalia. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim naszej parafii.

3. Katechezy przedmałżeńskie w tym miesiącu będą w parafii Świętej Trójcy w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.15. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 1 października.

4. Posiedzenie Rady Parafialne odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Oratorium.

5. Spotkanie modlitewne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ze wszystkich klas, odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej, ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają Różaniec. Jest to pierwsze bardzo ważne wydarzenie w drodze przygotowania. Zachęcamy rodziców do zgłaszania dzieci do Pierwszej Komunii św. w kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. W ramach nabożeństwa odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszej parafii. W ten sposób włączymy się w modlitwę różańcową na całym świecie w obronie wiary katolickiej i ocalenia naszej Ojczyzny. Z Maryją Królową Różańca Świętego będziemy modlili się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

9. Pielgrzymka rodzin i małżeństw do kolegiaty w Jarosławiu odbędzie się w sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 8.30 spod kościoła. Koszt 20 zł.

10. Zapraszamy młodzież, zarówno dziewczęta jak i chłopców do nowopowstającego zespołu muzycznego Santo Canto, który będzie animował Mszę św. młodzieżowe w niedziele o godz. 10.00. Zapraszamy zarówno tych, którzy umieją śpiewać jak też tych, którzy grają na różnych instrumentach. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

11. Oratorium zaprasza wszystkich młodych na spotkanie przy herbacie i ciastku w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 do kawiarenki Oratorium (podziemia kościoła).

12. Zapraszamy chętnych chłopców do grona ministrantów. Zapisy przyjmuje ks. Mieczysław. Natomiast dziewczęta zapraszamy do scholii. Zapisy przyjmuje siostra Jakuba.

29 Wrzesień 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie