SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XX Niedziela Zwykła - 19 sierpnia 2018 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę zebrano 7.736 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 40.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

2. Trwają Dni Patrona Miasta Przemyśla, św. Wincentego. Dziś od godz. 1000 aż do 2200 w okolicach Rynku wiele ciekawych atrakcji.

3. W piątek przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna. Po nowennie procesja różańcowa z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej. Do niesienia figury Wspomożycielki zapraszamy Róże 17b, 18b, 19b, 20b, 21b. Po procesji Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W sobotę na godz. 14.00 zapraszamy ma Turniej o Puchar Proboszcza naszej parafii. Natomiast od godz. 8.00 będą rozgrywki z ramach V edycji Ligii Salezjańskiej. Zapraszamy na nasze boisko.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu w Jarosławskiej Kolegiacie odbędą się XXXV Dożynki Archidiecezjalne. Szczegóły na plakacie.

6. W dalszym ciągu prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

7. W dniach od 15 sierpnia do 7 października blisko 20 państw włączyło się w modlitwę różańcową w obronie wiary katolickiej i ocalenia swych Ojczyzn. Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tej intencji modlimy się codziennie w kościele dziesiątką różańca o godz. 17.45. Zachęcamy również o modlitwy osobistej w naszych rodzinach.

8. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →