SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Przenajświętszej Trójcy - 27 maja 2018 r.

1. Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okresu komunii wielkanocnej. Odpust w parafii Świętej Trójcy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z czytanką.

3. W środę na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 odbędzie się Piknik Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Centralna procesja Eucharystyczna rozpocznie się przy naszym kościele Mszą św. o godz. 9.00 i zakończy przy Bazylice Archikatedralnej. Dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00. Prosimy o przygotowanie baldachimu, krzyża, chorągwi i feretronów, a dzieci prosimy o włączenie się w sypanie kwiatów. Również prosimy o udekorowanie mieszkań na trasach procesji: tak w dzień Bożego Ciała jak i 7 czerwca podczas procesji parafialnej.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia baldachimu i feretronów.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W pierwszy piątek spowiedzi rano od 6.00 i po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia odwiedzimy chorych od godz. 9.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Także w piątek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.

7. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic żywego różańca o godz. 17.00.

8. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Odbędzie się w niedzielę 3 czerwca w Przemyślu. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w Archikatedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Szczegóły na plakatach.

9. Od poniedziałku 4 czerwca w naszej parafii rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Będą trwały przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 19.00.

10. W czwartek 7 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przejdziemy ulicami naszej parafii w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy następującymi ulicami: Salezjańską, Barską, Ks. Piotra Skargi, św. Józefa i Poniatowskiego.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. Barskiej (w bramie przedszkola) – przygotuje go wspólnota Ziemia Piękna wraz z przedszkolem.

• Drugi przy ul. Poniatowskiego (koło Gimnazjum nr 5) – przygotuje go młodzież z Gimnazjum wraz z młodzieżą z Oratorium

• Trzeci przy ul. Poniatowskiego 16 – przygotuje go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami.

• Czwarty na terenie klasztoru Sióstr Felicjanek – przygotują go Siostry Felicjanki. Do przyjęcia odpowiedzialności za budowę ołtarzy zapraszamy wszystkich mieszkających w najbliższych domach i blokach od danego ołtarza. Sprawy związane z budową ołtarzy można konsultować z księdzem proboszczem.

11. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Są jeszcze wolne miejsca do klasy 4. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zdzisława Siewargę i śp. Zofię Szumańską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

25 Maj 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie