SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Zesłanie Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny. Za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź… można uzyskać odpust zupełny.

2. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę zebrano 9.611 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 70.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu.

• o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z czytanką.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

5. Również w poniedziałek o godzinie 19.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie ze sztuką. Spotkanie będzie pod nazwą: Madonny pięknieją, a poświęcone będzie rezultatom najnowszych prac konserwatorskich przy niektórych wizerunkach Matki Bożej w naszej Archidiecezji. Spotkanie poprowadzi pani dr Marta Trojanowska z Towarzystwa Miłośników sztuki Sakralnej.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego.

7. Również w czwartek, przypada uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej. Po nowennie procesja różańcowa. Do niesienia figury Wspomożycielki zapraszamy Róże 1b, 2b, 3b, 4b, 5b. Po procesji Msza św. w intencji próśb i podziękowań. Wszystkich uczestniczących w nabożeństwie do Wspomożycielki Wiernych bardzo mocno zachęcamy i prosimy do pozostania na Mszy św, która zawsze jest najcenniejszym darem jaki możemy złożyć Jezusowi i Jego Matce.

8. W najbliższą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu spowiedzi wielkanocnej. Odpust w Parafii Świętej Trójcy.

9. W czwartek 7 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przejdziemy ulicami naszej parafii w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy następującymi ulicami: Salezjańską, Barską, Ks. Piotra Skargi, św. Józefa i Poniatowskiego.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. Barskiej 12 – przygotuje go wspólnota Ziemia Piękna wraz z przedszkolem.

• Drugi przy ul. Poniatowskiego (koło Gimnazjum nr 5) – przygotuje go młodzież z Gimnazjum wraz z młodzieżą z Oratorium

• Trzeci przy ul. Poniatowskiego 16 – przygotuje go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami.

• Czwarty na terenie klasztoru Sióstr Felicjanek – przygotują go Siostry Felicjanki.

Do przyjęcia odpowiedzialności za budowę ołtarzy zapraszamy wszystkich mieszkających w najbliższych domach i blokach od danego ołtarza. Sprawy związane z budową ołtarzy można konsultować z księdzem proboszczem.

10. Serdecznie zapraszamy dzieci na wyjazd wakacyjny do Czarnieckiej Góry w terminie: 18 - 27 lipca br. Koszt: 700 zł. Karty uczestnika do odebrania w zakrystii.

19 Maj 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie