SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących z terenu naszej parafii za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Do puszek zebrano 6.141 zł. Niech Dobry Bóg wynagradza za każdy dar serca. Bóg zapłać. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia oraz młodzieży ze szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum Nr 5, którzy bardzo sprawnie przeprowadzili kwestę. Dziękujemy też za ofiarowane produkty żywnościowe.

2. Młodzież z Oratorium zaprasza dziś na kiermasz wielkanocny. Do nabycia są palmy, stroiki i artystycznie wykonane pisanki. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na potrzeby świetlicy Dominik oraz na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

3. W Starej Plebanii można jeszcze nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

4. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Planujemy otworzyć klasę 1, 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

5. Prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek rano i wieczorem i we wtorek rano.

7. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w:

- Wielki Wtorek od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.00

- Wielki Czwartek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45

- Wielki Piątek od godz. 8.00 do 17.45

- Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00

8. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Liturgia w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 18.00. W Wielki Czwartek kapłani nawiedzą chorych od godz. 9.00.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa tego dnia o godz. 17.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00 i w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 17.45.

11. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 22.00, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.45. Zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim wszystkich, a w szczególności grupy apostolskie i tych, którym proponujemy poszczególne godziny czuwania. Grafik w gablotach i na stronie internetowej.

12. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów świątecznych od 9.00 do 14.00, a o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Liturgia tradycyjnie rozpocznie się na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec, zabezpieczonych przed wylewaniem wosku.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i nie będzie nieszporów. Na procesję prosimy przygotować feretrony, sztandary i baldachim.

14. W Poniedziałek Wielkanocny, rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

15. Wraz ze wspólnotą Ziemia Piękna zapraszamy na seminarium odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się we środę 4 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Kolumnowej naszego Oratorium. Szczegóły na plakatach.

16. Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza otwiera w Przemyślu Centrum Hospicyjno–Opiekuńcze. Można wesprzeć tą zbożną inicjatywę poprzez przekazanie odpisu 1% podatku lub dobrowolną ofiarę. Ulotki znajdują się na bocznych ołtarzach.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Stanisławę Bąk, śp. Marię Końską i śp. Janinę Frącz. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

24 Marzec 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie