SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Niedziela Palmowa - 25 marca 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących z terenu naszej parafii za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Do puszek zebrano 6.141 zł. Niech Dobry Bóg wynagradza za każdy dar serca. Bóg zapłać. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia oraz młodzieży ze szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum Nr 5, którzy bardzo sprawnie przeprowadzili kwestę. Dziękujemy też za ofiarowane produkty żywnościowe.

2. Młodzież z Oratorium zaprasza dziś na kiermasz wielkanocny. Do nabycia są palmy, stroiki i artystycznie wykonane pisanki. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na potrzeby świetlicy Dominik oraz na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

3. W Starej Plebanii można jeszcze nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

4. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Planujemy otworzyć klasę 1, 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

5. Prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek rano i wieczorem i we wtorek rano.

7. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w:

- Wielki Wtorek od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.00

- Wielki Czwartek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45

- Wielki Piątek od godz. 8.00 do 17.45

- Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00

8. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Liturgia w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 18.00. W Wielki Czwartek kapłani nawiedzą chorych od godz. 9.00.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa tego dnia o godz. 17.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00 i w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 17.45.

11. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 22.00, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.45. Zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim wszystkich, a w szczególności grupy apostolskie i tych, którym proponujemy poszczególne godziny czuwania. Grafik w gablotach i na stronie internetowej.

12. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów świątecznych od 9.00 do 14.00, a o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Liturgia tradycyjnie rozpocznie się na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec, zabezpieczonych przed wylewaniem wosku.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i nie będzie nieszporów. Na procesję prosimy przygotować feretrony, sztandary i baldachim.

14. W Poniedziałek Wielkanocny, rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

15. Wraz ze wspólnotą Ziemia Piękna zapraszamy na seminarium odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się we środę 4 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Kolumnowej naszego Oratorium. Szczegóły na plakatach.

16. Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza otwiera w Przemyślu Centrum Hospicyjno–Opiekuńcze. Można wesprzeć tą zbożną inicjatywę poprzez przekazanie odpisu 1% podatku lub dobrowolną ofiarę. Ulotki znajdują się na bocznych ołtarzach.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Stanisławę Bąk, śp. Marię Końską i śp. Janinę Frącz. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

24 Marzec 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

26 stycznia 2020 r., Niedziela
Trzecia Niedziela zwykła
Kolor szat: zielony
Rok A, II
III Tydzień zwykły

1. czytanie: Iz 8, 23b - 9, 3 Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką

Psalm: Ps 27, 1. 4. 13-14 (R.: 1a) Pan moim światłem i zbawieniem moim

2. czytanie: 1 Kor 1, 10-13. 17 Jedność chrześcijan

Aklamacja: Mt 4, 23

Ewangelia:
Wersja dłuższa:Mt 4, 12-23 Na Jezusie spełnia się zapowiedź Izajasza
Wersja krótsza: Mt 4, 12-17 Na Jezusie spełnia się zapowiedź Izajasza

1. czytanie

Iz 8, 23b - 9, 3 Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką

W dawniejszych czasach upokorzył Pan krainę Zabulona i krainę Neftalego, za to w przyszłości chwałą okryje drogę do morza wiodącą przez Jordan, krainę pogańską.
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu.
Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 27, 1. 4. 13-14 (R.: 1a)

Pan moim światłem i zbawieniem moim

Pan światłem i zbawieniem moim, *
kogo miałbym się lękać?
Pan obroną mego życia, *
przed kim miałbym czuć trwogę?

Pan moim światłem i zbawieniem moim

O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam: †
żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu *
przez wszystkie dni życia,
abym kosztował słodyczy Pana, *
stale się radował Jego świątynią.

Pan moim światłem i zbawieniem moim

Wierzę, że będę oglądał dobra Pana *
w krainie żyjących.
Oczekuj Pana, bądź mężny, *
nabierz odwagi i oczekuj Pana.

Pan moim światłem i zbawieniem moim

2. czytanie

1 Kor 1, 10-13. 17 Jedność chrześcijan

Upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.
Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa».
Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?
Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.

Oto Słowo Boże

Aklamacja

Mt 4, 23

Alleluja, alleluja, alleluja

Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Wersja dłuższa

Mt 4, 12-23 Na Jezusie spełnia się zapowiedź Izajasza

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:
«Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».
Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».
Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.
I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

Wersja krótsza

Mt 4, 12-17 Na Jezusie spełnia się zapowiedź Izajasza

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:
«Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».
Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».

Oto słowo Pańskie