SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary z przeznaczeniem na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę na tacę zebrano 10.441 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 90.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przeprowadza kwestę do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę i otrzymać Babeczkę błogosławionego Księcia Augusta Czartoryskiego, patrona Parafialnego Zespołu Caritas – Wyobraźnia Miłosierdzia. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można jeszcze przynosić przez najbliższy tydzień. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom z terenu naszej parafii.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie grupy parafialne: dziecięce, młodzieżowe oraz grupy formacyjne dorosłych. Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji Kijowsko Żytomierskiej Witalis Krzywicki, salezjanin. Tego dnia imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Bogdan Nowak. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie zacnego solenizanta. Gdyby ktoś z parafian chciał osobiście złożyć życzenia Księdzu Proboszczowi będzie możliwość jutro o godz. 17.00 w Oratorium.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

5. W Starej Plebanii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

6. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Planujemy otworzyć klasę 1, 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

7. Prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Mszę św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła pod krzyżem misyjnym, gdzie poświęcimy palmy, a następnie w uroczystej procesji przejdziemy do świątyni. Tego dnia błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy św.

9. SALOS Przemyśl i Parafia Św. Józefa zapraszają na V Mistrzostwa Ministrantów Miasta Przemyśl i Powiatu Przemyskiego. Turniej odbywa się pod Honorowym Patronatem Biskupa Stanisława Jamrozka. Rozgrywki odbędą się w przyszłą sobotę od godziny 9.00 w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego.

10. Zatroszczmy się o to, aby czas Triduum Paschalnego jak i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przeżyć w stanie łaski uświęcającej. W naszym kościele spowiedź będzie w Wielki Wtorek w godz. 10.00 – 12.00 i od 16.00 do 20.00, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczegóły na stronie internetowej. Ponadto ze spowiedź można skorzystać podczas każdej Mszy św. Także w gablotach i na stronie internetowej podany jest rozkład spowiedzi w sąsiednich parafiach Przemyśla.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Tadeusza Stachurskiego, śp. Mariannę Daraż i śp. Jerzego Hamarowicza. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

17 Marzec 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie