SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za składane ofiary z przeznaczeniem na spłatę długu po gruntownym remoncie naszej świątyni. W ostatnią niedzielę na tacę zebrano 10.441 zł i spłacono kolejne 10.000 zł długu. Do spłaty pozostało jeszcze 90.000 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przeprowadza kwestę do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę i otrzymać Babeczkę błogosławionego Księcia Augusta Czartoryskiego, patrona Parafialnego Zespołu Caritas – Wyobraźnia Miłosierdzia. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można jeszcze przynosić przez najbliższy tydzień. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom z terenu naszej parafii.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie grupy parafialne: dziecięce, młodzieżowe oraz grupy formacyjne dorosłych. Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji Kijowsko Żytomierskiej Witalis Krzywicki, salezjanin. Tego dnia imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Bogdan Nowak. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie zacnego solenizanta. Gdyby ktoś z parafian chciał osobiście złożyć życzenia Księdzu Proboszczowi będzie możliwość jutro o godz. 17.00 w Oratorium.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

5. W Starej Plebanii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

6. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Planujemy otworzyć klasę 1, 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

7. Prosimy o wpisywanie się do księgi znajdującej się za ławkami w tylnej części kościoła. Przypominamy, że wpisy są konieczne do rozliczenia finansów otrzymanych na remont naszego kościoła z projektu Unii Europejskiej.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Mszę św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła pod krzyżem misyjnym, gdzie poświęcimy palmy, a następnie w uroczystej procesji przejdziemy do świątyni. Tego dnia błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy św.

9. SALOS Przemyśl i Parafia Św. Józefa zapraszają na V Mistrzostwa Ministrantów Miasta Przemyśl i Powiatu Przemyskiego. Turniej odbywa się pod Honorowym Patronatem Biskupa Stanisława Jamrozka. Rozgrywki odbędą się w przyszłą sobotę od godziny 9.00 w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego.

10. Zatroszczmy się o to, aby czas Triduum Paschalnego jak i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przeżyć w stanie łaski uświęcającej. W naszym kościele spowiedź będzie w Wielki Wtorek w godz. 10.00 – 12.00 i od 16.00 do 20.00, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczegóły na stronie internetowej. Ponadto ze spowiedź można skorzystać podczas każdej Mszy św. Także w gablotach i na stronie internetowej podany jest rozkład spowiedzi w sąsiednich parafiach Przemyśla.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Tadeusza Stachurskiego, śp. Mariannę Daraż i śp. Jerzego Hamarowicza. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

17 Marzec 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

30 maja 2020 r., Sobota
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
Kolor szat: bialy
Rok A, II
VII Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 28, 16-20. 30-31 Pobyt Pawia w Rzymie

Psalm: Ps 11, 4. 5 i 7 Twoje oblicze ujrzą ludzie prawi

Aklamacja: J 16, 7. 13

Ewangelia: J 21, 20-25 Zakończenie Ewangelii św. Jana

1. czytanie

Dz 28, 16-20. 30-31 Pobyt Pawia w Rzymie

Gdyśmy przybyli do Rzymu, pozwolono Pawłowi mieszkać prywatnie razem z żołnierzem, który go pilnował.
Po trzech dniach poprosił do siebie najznakomitszych Żydów. A kiedy się zeszli, mówił do nich: „Nie uczyniłem, bracia, nic przeciwko narodowi lub zwyczajom ojczystym, a jednak wydany zostałem jako więzień w ręce Rzymian, którzy po rozpatrzeniu sprawy chcieli mnie wypuścić, dlatego że nie popełniłem nic zasługującego na śmierć.
Ponieważ jednak Żydzi sprzeciwiali się temu, musiałem odwołać się do Cezara, bynajmniej nie w zamiarze oskarżenia w czymkolwiek mojego narodu. Dlatego też zaprosiłem was, aby się z wami zobaczyć i rozmówić, bo dla nadziei Izraela dźwigam te kajdany”.
Przez całe dwa lata pozostał w wynajętym przez siebie mieszkaniu i przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili, głosząc królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie zupełnie swobodnie, bez przeszkód.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 11, 4. 5 i 7

Twoje oblicze ujrzą ludzie prawi

Pan w świętym swoim przybytku,
na niebiosach tron Pana.
Oczy Jego patrzą,
a powieki śledzą synów ludzkich.

Twoje oblicze ujrzą ludzie prawi

Bada Pan sprawiedliwego i występnego,
nie cierpi Jego dusza miłujących nieprawość.
Bo Pan jest sprawiedliwy i sprawiedliwość kocha,
ludzie prawi ujrzą Jego oblicze.

Twoje oblicze ujrzą ludzie prawi

Aklamacja

J 16, 7. 13

Alleluja, alleluja, alleluja

Poślę wam Ducha Prawdy,
On was doprowadzi do całej prawdy.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 21, 20-25 Zakończenie Ewangelii św. Jana

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ?”
Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie ?”
Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”.
Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?”
Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe.
Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →