SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1700. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

2. Wczoraj na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście rozpoczęliśmy Misje Parafialne, czas szczególnej łaski dla naszej parafii. Zachęcamy do licznego udział w tych błogosławionych wydarzeniach. W czwartek i piątek będziemy mieli okazję wynagrodzić Księdzu Misjonarzowi za trud przygotowania i wygłoszenia Misji poprzez złożenia ofiary na tacę.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. • W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, a o 18.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej, ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne. • W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00 do 10.00, a po południu od 15.30 do 19.00. W tym dniu odwiedzimy chorych od godziny 10.00.

4. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu marcu będą w parafii świętych Cyryla Metodego i Benedykta na Kazanowie w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30. Pierwsze spotkanie w piątek 2 marca.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej imienia Issaca Newtona i Gimnazjum Nr 5. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy uczniów klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum, a na godz. 11.30 uczniów od klas I do VI szkoły podstawowej. Natomiast od środy do piątku zapraszamy na rekolekcje uczniów Gimnazjum Morawa i II Liceum Ogólnokształcącego. Szczegółowy plan rekolekcji młodzież i dzieci otrzymają w szkołach.

6. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Od dzisiaj w Starej Plebanii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom, szczególnie z terenu naszej parafii. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić przez najbliższy miesiąc do zakrystii, kancelarii parafialnej lub na plebanię. Przekażemy je przed świętami wielkanocnymi rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy.

8. Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich składa serdecznie podziękowanie tym wszystkim parafianom, którzy przekazali 1% podatku dochodowego naszej szkole. W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy. Liczymy na wsparcie także w tym roku. Wzór w jaki sposób należy wypełnić druk rocznego zeznania podatkowego (PIT) można pobrać w zakrystii, przy wyjściu z Kościoła, kancelarii parafialnej oraz w sekretariacie szkoły.

9. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny. Planujemy otworzyć klasę 1, 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00. Wszystkich chcących zapoznać się z naszą szkołą zapraszamy w sobotę 10 marca na "Dzień Otwarty". Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informacjami o szkole.

10. W sobotę 10 marca organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do salezjańskiego seminarium duchownego w Krakowie. Koszt wyjazdu 60 zł, płatne przy zapisie. Do ubezpieczenia wyjazdu wymagane jest też podanie numeru PESEL. Zapisy przyjmujemy jeszcze do końca tego tygodnia. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Sławomira Olszewskiego, śp. Krzysztofa Topczewskiego i śp. Marię Katarzynę Płoszczańską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

24 Luty 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

12 listopada 2019 r., Wtorek
Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Kolor szat: zielony
Rok C, I
XXXII Tydzień zwykły

1. czytanie: Mdr 2, 23 - 3, 9 Nieśmiertelność sprawiedliwych

Psalm: Ps 34, 2-3. 16-17. 18-19 Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Aklamacja: J 14, 23

Ewangelia: Łk 17, 7-10 Słudzy nieużyteczni jesteśmy

1. czytanie

Mdr 2, 23 - 3, 9 Nieśmiertelność sprawiedliwych

Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka,
uczynił go obrazem swej własnej wieczności.
A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła
i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.
A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka.
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
zejście ich poczytano za nieszczęście
i odejście od nas za unicestwienie,
a oni trwają w pokoju.
Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni,
nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności.
Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich,
Bóg ich bowiem doświadczył i uznał ich za godnych siebie.
Doświadczył ich jak złoto w tyglu
i przyjął ich jak całopalną ofiarę.
W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją
i rozbiegną się jak iskry po ściernisku.
Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami,
a Pan królować będzie nad nimi na wieki.
Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę,
wierni w miłości będą przy Nim trwali:
łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 34, 2-3. 16-17. 18-19

Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych,
uszy Jego otwarte na ich wołanie.
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.

Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.

Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Aklamacja

J 14, 23

Alleluja, alleluja, alleluja

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 17, 7-10 Słudzy nieużyteczni jesteśmy

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: «Pójdź i siądź do stołu»? Czy nie powie mu raczej: «Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił»? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: «Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać»”.

Oto słowo Pańskie