SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← Poprzednie

XXIV Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane na pomoc ludności Afganistanu. Zebrano 5.221 zł. Za ofiarność wszystkim serdecznie dziękujemy. Również dziękujemy Różom Żywego Różańca za przeprowadzenie kwesty.

2. W sobotę rozpoczęła się w naszej parafii Peregrynacja Matki Bożej w Figurze Fatimskiej. W ramach Peregrynacji codziennie będziemy odmawiali wspólnie cały Różaniec. Dziś Różaniec po Mszy św. o godz: 13.00, 16.00 i 18.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Różaniec: rano po Mszy św. o godz. 8.00. Po południu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i część Różańca. O godz. 16.00 kolejna część Różańca i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przez kościół. Każdego dnia o godz. 17.00 zapraszamy na procesję różańcową.

Podczas procesji do niesienia Figury Matki Bożej zapraszamy kolejne Róże Różańcowe:

• W poniedziałek – Róże 1,2,3,4,5,6

• We wtorek – Róże 7,8,9,10,11,12

• W środę – Róże 13,14,15,16,17,18

• W czwartek – Róże 19,20,21,22,23,24

• W piątek – Róże męskie 1,2,3,4 i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Prośby do Matki Bożej można składać przy Figurze każdego dnia. Na procesje zapraszamy ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia chorągwi i feretronów. Ten tydzień jest dla naszej parafii czasem szczególnej łaski. Zapraszamy na osobistą modlitwę przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej. W gablocie i na stronie internetowej są umieszczone dyżury Róż Różańcowych i katechetów wraz z uczniami. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście pożegnamy Matkę Bożą w Figurze Fatimskiej.

3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie przy Archikatedrze o godz. 19.00.

4. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy św. Jana Bosko. Przypominamy o zarządzeniu Księdza Arcybiskupa o przygotowaniu i przystąpieniu do I Komunii św. w parafii zamieszania.

5. Spotkanie scholi parafialnej w poniedziałki i wtorki o godz. 16.30 w salce św. Cecylii.

6. Spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas szóstych w piątek o godz. 19.15 w kościele.

7. W sobotę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz młodzieży. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

8. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 20 września o godz. 19.00 w Oratorium.

9. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii. Tych, który przyjęli już obraz, prosimy o wpis do Księgi Nawiedzenia. Księga znajduje się za ławkami.

10. Dziękujemy za ofiary składane na remont kaplicy adoracji.

11. Diecezjalna pielgrzymka Róż Różańcowych do Jodłówki odbędzie się w sobotę 25 września. Wyjazd o 8.30 spod kościoła. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.

12. Prosimy nie parkować samochodu na pasach przed kościołem. Zaparkowany w tym miejscu pojazd ogranicza widoczność przy wyjeździe z naszej posesji, a po drugie można otrzymać mandat.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Józef Wawro i śp. Czesława  Zub. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

11 Wrzesień 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →