SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XVIII Niedziela Zwykła - 1 sierpnia 2021 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane na powodzian. Zebrano 5.530 zł. Za ofiarność wszystkim serdecznie dziękujemy. Również dziękuję Różom Żywego Różańca za przeprowadzenie kwesty.

2. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski oraz Rządu RP dziś przy naszym kościele jest możliwość zaszczepienia się przeciw Covid 19. Szczepienie odbywa się w Oratorium, w sali kolumnowej, w godzinach od 8.00 do 14.30. Do wyboru proponowane są szczepionki dwóch firm: Pfizer i Johnson & Johnson. Wymagany jest dowód osobisty. Zachęcamy do skorzystania.

3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

4. W poniedziałek nawiedzając kościół można zyskać odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami. Jest to również dzień, kiedy czcimy błogosławionego Augusta Czartoryskiego.

5. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa w środę o godz. 17.00. W ramach nabożeństwa pierwszej środy, będzie procesja wokół kościoła i Różaniec do św. Józefa z odczytaniem próśb. Zachęcamy do składania próśb do świętego w skarbonie przy balaskach.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedzi rano od 6.00 i po południu od 15.30. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a o godz. 17.20 Różaniec.

7. Trwa XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Zapraszamy na koncerty w tym tygodniu: dziś i w poniedziałek do naszego kościoła, we wtorek do Zamku w Przemyślu i w środę do kościoła Ojców Karmelitów w Przemyślu na godz. 19.30. Wszystkie koncerty są organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

8. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii.

9. Z zakrystii do nabycia są płaskorzeźby oraz ikony z wizerunkiem św. Józefa. Można je zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

10. W ubiegłym tygodniu na remont i powstanie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oraz z racji nawiedzenia rodzin przez św. Józefa w obrazie złożono kwotę 6.350 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

11. W czwartek 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy z naszej parafii coroczna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy codziennie od 2 do 10 sierpnia w kancelarii parafialnej, w godz. 8.30-9.30 i 16.00-17.00. Koszt pielgrzymki wynosi 75 zł. Bagaże na samochód składamy przed Mszą św. w dniu wymarszu. Organizatorzy informują o dobrych warunkach socjalnych na kwaterach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zachęcamy do udziału.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu chrztu św. została włączona: Zofia Radwańska. Rodzicom i dziecku życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Przemysław Puchyr, śp. Maria Huk i śp. Helena Babiak. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

31 Lipiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →