SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XVII Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.

1. Odpowiadając na apel Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala dziś po każdej Mszy św. obywa się kwesta do puszek na pomoc powodzianom.

2. Dziś przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Jeden kapłan pobłogosławi pojazdy przed kościołem i na parkingu przed plebanią, zaś drugi na parkingu koło szkoły salezjańskiej i za plebanią. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość ku czci błogosławionego Augusta Czartoryskiego. Kazania wygłosi i Mszę św. o godz. 11.30 odprawi Ojciec Krzysztof Górski, przeor klasztoru karmelitów w Przemyślu.

4. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski oraz Rządu RP w przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid 19. Szczepienie będzie w Oratorium, w sali kolumnowej, w godzinach od 8.00 do 14.30. Do wyboru proponowane będą szczepionki dwóch firm: Pfizer i Johnson & Johnson. Wymagany będzie dowód osobisty. Zachęcamy do skorzystania.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

6. Trwa XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. W tym tygodniu zapraszamy na koncerty do naszego kościoła o godz. 19.30: dzisiaj, we wtorek, w czwartek i w przyszłą niedzielę. Szczegółowy program na plakatach oraz stronie internetowej parafii jak i Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek. Wszystkie koncerty będą organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

7. Przypominamy, że podczas wakacji nasz kościół jest otwarty cały dzień. Zapraszamy na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwę.

8. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa w środę o godz. 17.00. Zachęcamy do składania próśb do świętego w skarbonie przy balaskach.

9. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii.

10. Z zakrystii do nabycia są płaskorzeźby oraz ikony z wizerunkiem św. Józefa. Można je zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

11. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie ofiary na remont i powstanie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Gdyby ktoś miał wolę wsparcia finansowego tej inicjatywy to prosimy o przelew bankowy lub przekazanie ofiary na tacę.

12. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego.

13. Informujemy o zmianie zasad parkowania samochodu przed kościołem. W ostatnim czasie na jezdni pojawiły się namalowane pasy. Prosimy, aby na pasach nie parkować samochodu. Zaparkowany w tym miejscu samochód ogranicza widoczność przy wyjeździe, a po drugie można otrzymać mandat.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszła: śp. Irena Roman. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

24 Lipiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →