SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XVI Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 r.

1. Odpowiadając na apel Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie kwesta do puszek na pomoc powodzianom z naszej archidiecezji.

2. Dziś rozpoczyna się XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Na inaugurację festiwalu zapraszamy do sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego o godz. 18.00. Program na plakatach oraz stronie internetowej parafii jak i Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert do naszego kościoła o godz. 19.30. Wszystkie koncerty będą organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

3. W sobotę przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna, a po niej procesja różańcowa z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Do niesienia figury Wspomożycielki zapraszamy Róże 11b, 12b, 13b, 14b i 15b. Po procesji Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. kierowców prosimy o ustawienie się przy samochodach i będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Jeden kapłan pobłogosławi pojazdy przed kościołem i na parkingu przed plebanią, zaś drugi na parkingu koło szkoły salezjańskiej i za plebanią. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. Przypominamy, że podczas wakacji nasz kościół jest otwarty cały dzień. Zapraszamy na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwę.

6. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa w środę o godz. 17.00. Zachęcamy do składania próśb do świętego w skarbonie przy balaskach.

7. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii.

8. Z zakrystii do nabycia są płaskorzeźby oraz ikony z wizerunkiem św. Józefa. Można je zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

9. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie ofiary na remont i powstanie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Gdyby ktoś miał wolę wsparcia finansowego tej inicjatywy to prosimy o przelew bankowy lub przekazanie ofiary na tacę.

10. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego.

11. W naszej świątyni, możemy obejrzeć wystawę pt: „ NIEDOKOŃCZONE MSZE”  Martyrologium Duchowieństwa Wołyńskiego w czasie II Wojny Światowej.  

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszła: śp. Maria Hutman. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

17 Lipiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →