SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 r.

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, poprzedzone wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Od czwartku o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji.

2. Od poniedziałku, przez czas wakacji, kościół będzie otwarty cały dzień. Zapraszamy na nawiedzania Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę. Dziękujemy Różom Różańcowym i Straży Honorowej za zorganizowanie wakacyjnego dyżuru w kościele.

3. We wtorek uroczystość świętych Piotra i Pawła.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa na godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zawierzymy Panu Bogu prośby przez przyczynę św. Józefa. Prośby należy składać do skarbony przy balaskach.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Podczas wakacji wizytę u chorych należy uzgadniać indywidualnie.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a o godz. 17.20 modlitwa różańcowa.

6. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

8. Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorki od 8.30 do 9.30, w czwartki od 16.00 do 17.30 i w soboty od 8.30 do 9.30. W sprawach związanych z pogrzebem czy posługą u chorych służymy o każdej porze.

9. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii.

10. Z zakrystii do nabycia są płaskorzeźby oraz ikony z wizerunkiem św. Józefa. Można je zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

11. 1 maja br. Stolica Apostolska ogłosiła siedem nowych wezwań do Litanii św. Józefa. Są to: Opiekun Odkupiciela, Sługa Chrystusa, Sługa zbawienia, Podpora w trudnościach, Patron wygnańców, Patron cierpiących, Patron ubogich. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła brzmienie wezwań w języku polskim i są obowiązujące.

12. Wyrażany wdzięczność za wszelkie ofiary na remont i powstanie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Gdyby ktoś miał wolę wsparcia finansowego tej inicjatywy to prosimy o przelew bankowy lub przekazanie ofiary na tace, w podpisanych kopertach.

13. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego.

14. Zapraszamy dzieci i młodzież na akcje wakacyjne: półkolonia letnia od 5 do 9 lipca, koszt 150 zł. Kolonia od 23 do 31 lipca, koszt 950 zł. Karty do pobrania w zakrystii.

15. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taki sprzęt można będzie składać na parkingu przy plebani w piątek, 9 lipca od godz. 8.00 do 13.30.

16. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń w jedności z Chrystusem.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Stefan Bujak, śp. Krystyna Sawczyszak i śp. Zofia Borowik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

26 Czerwiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →