SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XI Niedziela Zwykła - 13 czerwca 2021 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia procesji w uroczystość i w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Siostrom Felicjankom za oprawę muzyczną. Dziękujemy tym, którzy podjęli wysiłek przygotowania ołtarzy, dzieciom i ich najbliższym za sypanie kwiatów, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony i baldachim, lektorom i ministrantom. Dziękujemy za udekorowanie mieszkań na trasie procesji oraz za obecność i dar wspólnej modlitwy.

2. Zachęcamy do zawierzenia się Sercu Pana Jezusa we wspólnocie rodziny. Obrazki z aktem zawierzenia można pobrać ze stolików przy prasie.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, poprzedzone wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

4. Posiedzenie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 19.00 w Oratorium.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa na godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zawierzymy Panu Bogu prośby przez przyczynę św. Józefa. Prośby należy składać do skarbony przy balaskach.

6. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Tych, który przyjęli już obraz, prosimy o wpis do Księgi Nawiedzenia. Księga znajduje się za ławkami.

7. Z racji roku św. Józefa wykonano płaskorzeźbę z wizerunkiem św. Józefa, który nawiedza nasze mieszkania. Można ją zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Koszt: 100 zł.

8. W minionym tygodniu: z racji nawiedzenia rodzin przez św. Józefa w obrazie oraz do skarbony próśb, jak i na inwestycje w parafii, złożono kwotę 790 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę, wszystkim serdecznie dziękujemy.

9. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Przemyską na Jasną Górę, która odbędzie się w formie sztafetowej dniach 4-15 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież na akcje wakacyjne: półkolonia letnia od 5 do 9 lipca, koszt 150 zł. Kolonia od 23 do 31 lipca, koszt 950 zł. Karty do pobrania w zakrystii.

12. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taki sprzęt można będzie składać na parkingu przy plebani w piątek, 9 lipca od godz. 8.00 do 13.30.

13. Zachęcamy do systematycznego uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. w świątyni i do częstej Komunii św. Jednocześnie informujemy o decyzję Episkopatu Polski o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane. Dyspensa zostanie zniesiona z dniem 20 czerwca br. (od przyszłej niedzieli włącznie).

14. Już dziś informujemy o terminie Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku. Będzie to sobota 21 maja. Natomiast Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę 28 maja.

15. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostali włączeni: Bruno Hipner, Maja Kamińska, Hanna Cielecka, Liliana Wiśniowska i Matylda Naspińska. Rodzicom i dzieciom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Halina Strycharska, śp. Jerzy Kopeć, śp. Bogdana Mojsa, śp. Henryk Galanty i śp. Grażyna Słupecka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

15 Czerwiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →