SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 r.

1. Zachęcamy, aby z nowym zapałem i gorliwością powrócić do systematycznego uczestnictwa w świątyni w niedzielnej Mszy św. i częstej Komunii św.

2. Dzisiaj procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 17.15. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś po procesji Eucharystycznej.

4. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii od poniedziałku. Będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 19.00.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa na godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zawierzymy Panu Bogu prośby przez przyczynę św. Józefa. Prośby należy składać do skarbony przy balaskach. Po nabożeństwie procesja Eucharystyczna.

6. Msza św. dla Straży Honorowej w czwartek o godz. 8.00.

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00, a po niej procesja wokół kościoła, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. zawierzymy naszą Ojczyznę, parafię i każdą rodzinę Bożemu Sercu. Zawierzenia ponowimy w przyszłą niedzielę. Obrazki z aktem zawierzenia można pobrać ze stolików przy prasie. Zachęcamy do zawierzenia się Sercu Pana Jezusa we wspólnocie rodziny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W piątek na Mszę o godz. 16.00 zapraszamy Straż Honorową. Podczas Mszy św. Arcybractwo zawierzy się Bożemu Sercu. Również poświęcimy obrazu z herbem Straży Honorowej. Po tej Mszy św. procesja Eucharystyczna.

10. W sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze szkoły salezjańskiej będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 15.30.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 za dar 25 lat kapłańskiej posługi, Panu Bogu dziękował będzie Ks. Dariusz Porzucek. Ks. Dariusz pracował w naszej parafii w latach 1994- 1997.

12. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godz. 19.00 w Oratorium.

13. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Tych, który przyjęli już obraz, prosimy o wpis do Księgi Nawiedzenia. Księga znajduje się za ławkami.

14. Z racji roku św. Józefa wykonano płaskorzeźbę z wizerunkiem św. Józefa, który nawiedza nasze mieszkania. Można ją zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Koszt: 100 zł.

15. W minionym tygodniu: z racji nawiedzenia rodzin przez św. Józefa w obrazie oraz do skarbony próśb, jak i na inwestycje w parafii, złożono kwotę 1460 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę, wszystkim serdecznie dziękujemy.

16. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

17. Zapraszamy dzieci i młodzież na akcje wakacyjne: półkolonia letnia od 5 do 9 lipca, koszt 150 zł. Kolonia od 23 do 31 lipca, koszt 950 zł. Karty do pobrania w zakrystii.

18. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszły: śp. Romana Płachta i śp. Weronika Sawicka. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

05 Czerwiec 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →