SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30 maja 2021 r.

1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych, a od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. We wtorek o godz. 17.30.

3. W środę zapraszamy na czuwanie ku czci św. Józefa na godz. 17.00. Zachęcamy do składania próśb do świętego w skarbonie przy balaskach. Podczas nabożeństwa zawierzymy je Panu Bogu przez przyczynę św. Józefa. Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa i poświęceniem Polski Bożemu Sercu.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00. Natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której będzie procesja do czterech ołtarzy.

Ołtarze będą:

• Pierwszy przy ul. Bpa Glazera, blok nr 5

• Drugi przy ul. Bpa Glazera, blok nr 19

• Trzeci przy ul. Noskowskiego, blok nr 11

• Czwarty przy szkole salezjańskiej.

Spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy we wtorek o godz. 18.45 przed kościołem.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, ministrantów i lektorów oraz osoby dorosłe do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.

5. Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, w dni powszednie, procesja eucharystyczna wokół kościoła o godz. 17.15, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Również zapraszamy ministrantów, lektorów oraz dorosłych do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów. W niedziele po procesji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, Tego dnia zapraszamy na Męski Różaniec. Szczegóły na plakacie.

7. W sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 15.30.

8. Dzień skupienia Straży Honorowej w sobotę. Wyjazd do Jarosławia o godz. 8.15 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w poniedziałek 7 czerwca i będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 19.00.

10. Msza św. dla Straży Honorowej w czwartek, 10 czerwca o godz. 8.00.

11. Zachęcamy do przyjęcie św. Józefa w obrazie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Tych, który przyjęli już obraz, prosimy o wpis do Księgi Nawiedzenia. Księga znajduje się za ławkami.

12. Z racji roku św. Józefa wykonano płaskorzeźbę z wizerunkiem św. Józefa, który nawiedza nasze mieszkania. Można ją zobaczyć na ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Koszt: 100 zł.

13. W minionym tygodniu: z racji nawiedzenia rodzin przez św. Józefa w obrazie oraz do skarbony próśb, jak i na inwestycje w parafii, złożono kwotę 780 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę, wszystkim serdecznie dziękujemy.

14. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

15. W dalszym ciągu szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

16. Zapraszamy dzieci i młodzież na akcje wakacyjne: półkolonia letnia od 5 do 9 lipca, koszt 150 zł. Kolonia od 23 do 31 lipca, koszt 950 zł. Karty do pobrania w zakrystii.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odszedł: śp. Jerzy Kucharski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

28 Maj 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

16 września 2021 r., Czwartek
Wspomnienie świętych męczennikówKorneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
Kolor szat: zielony
Rok B, I
XXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: 1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Psalm: Ps 111, 7-8. 9. 10 Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

1. czytanie

1 Tm 4, 12-16 Bądź wzorem dla wiernych

Najmilszy:
Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich. To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 111, 7-8. 9. 10

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i mocą.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
bojaźń Pana jest początkiem mądrości.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Wspaniała zapłata dla tych,
co według niej postępują,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 7, 36-50 Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała

Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowego olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi łzami i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”.
Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć”.
On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu”.
„Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?”
Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”.
On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”. Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.
Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”.
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”
On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →