SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

V Niedziela Wielkanocna - 2 maja 2021 r.

1. W ubiegłą niedzielę na budowę szkoły salezjańskiej w Żytomierzu na Ukrainie zebrano kwotę 7.159 zł. Dziękujemy za każdą ofiarę.

2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Zachęcamy i zapraszamy chętnych do przystąpienia do Róż Żywego Różańca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. W środę zapraszamy na czuwanie ku czci św. Józefa na godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00. Program czuwania na plakatach i stronie internetowej parafii. Zachęcamy do składania próśb do świętego w skarbonie przy balaskach. Podczas nabożeństwa zawierzymy je Panu Bogu przez przyczynę św. Józefa.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek, o godz. 19.00 w kościele.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu odwiedzimy chory od godz. 9.00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w milczeniu, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z czytanką.

8. Zapraszamy do Bractwa św. Józefa. Deklaracje przystąpienia znajdują się na stolikach przy prasie i na stronie parafii. Wypełnione należy złożyć w zakrystii lub kancelarii.

9. Trwa nawiedzanie rodzin naszej parafii przez św. Józefa w obrazie. Zapisu na przyjęcie obrazu można dokonać w zakrystii lub kancelarii. Tych, który przyjęli już obraz, prosimy o wpis do Księgi Nawiedzenia. Księga znajduje się za ławkami.

10. Na inwestycje w parafii oraz z racji nawiedzenia rodzin przez św. Józefa w obrazie złożono kwotę 1.320 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

12. Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą: „Obrazy z życia św. Józefa”. Regulamin konkursu na stronie internetowej parafii, Przemyskiego Centrum Kultury Zamek i Szkoły Podstawowej Nr 4.

13. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

14. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu informuje o terminie naboru uzupełniającego do klasy pierwszej, od 4 maja.

15. Trwa szczególny czas modlitwy w intencji maturzystów. Przy relikwiach bł. Augusta Czartoryskiego, patrona zdających egzaminy, znajduje się księga, do której można wpisać się i dołączyć do grupy modlących się w tej intencji.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Kazimierz Zatlonkal, śp. Arkadiusz Kwasek i śp. Zbigniew Ziembolewski. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →