SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia 2021 r.

1. Wyrażamy wdzięczność parafianom za zaprojektowanie i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy również lektorom i ministrantom za pomoc w godnym przeżyciu liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w tym wyjątkowym czasie epidemii.

2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W tygodniu nowenna wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia godz. o 17.30.

3. W środę zapraszamy na pierwsze czuwanie ku czci św. Józefa na godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00. Program czuwania na plakatach i stronie internetowej parafii. Szczególnie zapraszamy te osoby, które dwa lata temu przyjęły Szkaplerz św. Józefa. Będzie to też czas inauguracji Bractwa św. Józefa w naszej parafii.

4. W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Podczas każdej Mszy św. zawierzymy parafię Miłosierdziu Bożemu. A na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy nowy obraz Jezusa Miłosiernego. Tego dnia o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

7. Trwa nawiedzanie rodzin naszej parafii przez św. Józefa w obrazie. Zachęcamy do przyjęcia św. Józefa, który do każdej rodziny przyniesie Jezusa i Boże błogosławieństwo. Zapisu na przyjęcie obrazu można dokonać w zakrystii lub kancelarii. Folder w programem przyjęcia w domu można pobrać ze stolików przy prasie.

8. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa w skarbonie przy balaskach. Będziemy je zawierzać Panu Bogu przez przyczynę św. Józefa w każdą środę, na nabożeństwie o godz. 17.30.

9. Na inwestycje w parafii 12. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 1.910 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

11. Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą: „Obrazy z życia św. Józefa”. Regulamin konkursu na stronie internetowej parafii, Przemyskiego Centrum Kultury Zamek i Szkoły Podstawowej Nr 4.

12. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

13. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. został włączony Aleks Krzysztof. Rodzicom i dziecku życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszły: śp. Wojciech Kajpust i śp. Bogusława Kuzio. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

04 Kwiecień 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →