SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Bożego Grobu.

2. W budynku Starej Plebanii można nabyć paschaliki wielkanocne i miód. Ofiara za jeden paschalik wynosi nie mniej jak 8 zł, a za miód nie mniej jak 10 zł. Dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej: Hospicja, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze, Świetlice Socjoterapeutyczne, Domy Dziennego Pobytu.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W pierwszy piątek odwołujemy wizytę u chorych. W wypadku niebezpieczeństwa śmierci prosimy o zgłaszanie chorych telefonicznie.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a o godz. 17.20 Różaniec. Tego dnia zapraszamy na Męski Różaniec. Szczegóły na plakacie.

5. W sobotę w naszej parafii rozpoczniemy renowacje Misji Parafialnych. Potrwają one do czwartku 11 marca. W sobotę od godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście rozpoczniemy ten czas szczególnej łaski dla nas wszystkich. Folder z programem można pobrać z kościoła. Znajduje się na stolikach przy prasie.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

7. W marcu w niedziele przed każda Mszą św. będziemy odmawiać modlitwę do naszego Patrona: Do Ciebie św. Józefie …

8. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu marcu będą w parafii świętych Cyryla Metodego i Benedykta na Kazanowie w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 8 marca.

9. Na spłatę długu po remoncie kościoła 6. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 1.110 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostali włączeni: Wiktoria Chomicka, Julia Chomicka, Wiktor Chomicki, Kaja Żyła, Nela Domina i Wiktoria Gołębiowska. Rodzicom i dzieciom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

12. Trwa nabór do Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej szkoły. Również zwracamy się z prośbą o wsparcie działalności szkoły 1% swoich podatków. Szczegóły na ulotkach przy prasie.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Alicja Sabor i śp. Ryszard Kogut. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

27 Luty 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →