SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

VI Niedziela Zwykła - 14 lutego 2021 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech, w tym jednego do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

3. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

5. W przyszłą niedzielę, na rozpoczęcie wizytacji, Mszę św. o godz. 11.30 odprawi Ks. dr Marcin Kaznowski Prowincjał Inspektorii Krakowskiej Salezjanów. Zapraszamy szczególnie: ministrantów, lektorów i młodzież z Oratorium. Ksiądz Prowincjał, w ramach wizytacji, będzie gościł w naszej wspólnocie salezjańskiej i parafialnej, do soboty 27 lutego br.

6. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 23 lutego o godz. 19.00 w Oratorium.

7. Od soboty 6 marca do czwartku 11 marca br. w naszej parafii będziemy przeżywać Renowacje Misji Parafialnych. Przeprowadzi je ks. dr Przemysław Sawa, misjonarz miłosierdzia z diecezji Bielsko–Żywieckiej. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o zarezerwowanie czasu na czynne uczestniczenie. Folder z programem można pobrać z kościoła. Znajduje się na stolikach przy prasie.

8. Na spłatę długu po remoncie kościoła 11. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 1.620 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

10. Rozpoczął się nabór do Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej szkoły. Również zwracamy się z prośbą o wsparcie działalności szkoły 1% swoich podatków. Szczegóły na ulotkach przy prasie.

11. Zachęcamy do przyjmowanie Komunii duchowej. Przyjmowanie Komunii duchowej możemy powtarzać w ciągu dnia wielokrotnie. Mogą ją przyjmować również Ci, którzy przyjęli Komunię Sakramentalną. Forma Komunii duchowej, którą odmawiany w kościele, jest na stronie internetowej parafii.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. został włączony: Leon Żyga. Rodzicom i dziecku życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

14 Luty 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →