SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

IV Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2021 r.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wspólnie modlili się o błogosławieństwo Boże dla swoich Rodzin w nowym roku. Dar modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za ofiary kolędowe składane z tej okazji. W ubiegłym tygodniu na spłatę długu, po remoncie kościoła, złożono kwotę 19.740 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Dziś Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Od poniedziałku kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 17.30.

5. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. W Kościele jest to również dzień życia konsekrowanego. Taca tego dnia jest przeznaczona na pomoc klasztorom klauzurowym.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W pierwszy piątek odwołujemy wizytę u chorych. W wypadku niebezpieczeństwa śmierci prosimy o zgłaszanie chorych telefonicznie.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a o godz. 17.20 Różaniec. Tego dnia zapraszamy na Męski Różaniec. Szczegóły na plakacie.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00.

8. Wyrażamy wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie. Prace przy remoncie wieży kościoła zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

10. Zwracamy się do wszystkich parafian i przyjaciół naszej szkoły o wsparcie jej działalności 1% swoich podatków. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stołach przy prasie.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszły: śp. Maria Frydlewicz, śp. Maria Kurowska, śp. Janina Dmytryszyn i śp. Danuta Smolak. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz

29 Styczeń 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →