SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021 r.

1. Młodzież klas ósmych zapraszamy do kościoła na spotkanie przed bierzmowaniem w środę o godz. 19.00. Podczas nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin.

2. Sakrament bierzmowania odbędzie się w przyszłą sobotę. Z powodu obostrzeń sanitarnych będzie w dwóch turach: o godz. 9.30 i 11.30. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość ku czci św. Jana Bosko. Kazania wygłosi O. Paweł Brożyniak, jezuita i nasz parafianin.

4. Zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła na godz. 8.00 lub 16.30.

♦ W poniedziałek z ul Grunwaldzka 14, 15, 16, 19, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 40, 41a, 41b, 42, 43, 45, 46, 47, 48b, 50, 53, 55.

♦ We wtorek z ul. Grunwaldzka 48 klatka 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. ul. Grunwaldzka 44, 50a.

♦ W środę z ul. Grunwaldzka 50b, 52, 57, 65, 65a, 67.

♦ W czwartek z ul. Grunwaldzka 52a, 52b.

♦ W piątek z ul. Grunwaldzka 54a, 56, 58.

Na spotkanie kolędowe zapraszamy również rodziny, które nie mogły uczestniczyć w wyznaczonym terminie. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Rozkład spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Podczas Mszy św. będzie zbierana taca. Ofiary przekazane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu po remoncie wieży kościoła. Prosimy o podpisywanie kopert.

5. W ubiegłym tygodniu na spłatę długu po remoncie kościoła złożyło kwotę 14.380 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

6. Wyrażamy wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie. Prace przy remoncie wieży kościoła zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

8. Zwracamy się do wszystkich parafian i przyjaciół naszej szkoły o wsparcie jej działalności 1% swoich podatków. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stołach przy prasie.

9. Zachęcamy do krucjaty modlitwy w intencji kapłanów - koronką do krwawych łez Maryi. Jest to inicjatywa ludzi świeckich, a celem jej jest systematyczna i konkretna modlitwa za pięciu anonimowych kapłanów. Szczegóły na ulotkach, w gablocie i stronie internetowej.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszła: śp. Czesława Piejko. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

23 Styczeń 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →