SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021 r.

1. Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. We wtorek imieniny obchodzą: ks. Mariusz Bąk, wikariusz parafii i katecheta oraz ks. Mariusz Skowron, misjonarz. Pamiętajmy w modlitwie o szanownych solenizantach.

3. Młodzież klas ósmych zapraszamy do kościoła na spotkanie przed bierzmowaniem w środę o godz. 19.00. Natomiast egzamin przed bierzmowaniem odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w salkach pod kościołem.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko, założyciela Rodziny Salezjańskiej oraz patrona dzieci i młodzieży.

5. Zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła na godz. 8.00 lub 16.30.

♦ W poniedziałek z ul. Zawiszy Czarnego 1, 2, 4 i od 8 do 34, ul. Św. Józefa ul. Barska 4, 4a, 6, 6a, 8, 8a, 12, 14, 16.

♦ We wtorek z ul. Poniatowskiego 1–40, ul. Goszczyńskiego 1–7 i 9–47.

♦ W środę z ul. Kasprowicza, ul. Wybrzeże JP II, ul. Ks. Piotra Skargi, ul. Żeromskiego, ul. Krasickiego, ul. Rzewuskiego, ul. Stojałowskiego, ul. Felicjanek, ul. Kremera, ul. Grzegorza z Sanoka.

♦ W czwartek z ul. Bolesława Śmiałego, ul. Goszczyńskiego 8, ul. Dolińskiego, ul. Narutowicza, ul. Ujejskiego, ul. Skłodowskiej, ul. Przybyszewskiego,

♦ W piątek z ul. Obrońców Westerplatte 2, 4, 6, ul. Tokarzewskiego, ul. Brzóski, ul. Skośna, ul. Cmentarna, ul. Drzymały, ul. Goszczyńskiego 7b, ul. Gen. Maczka.

♦ W sobotę z ul. Wróblewskiego 13 i do końca, ul. Goszczyńskiego 7a, ul. Grunwaldzka 44a.

Na spotkanie kolędowe zapraszamy również rodziny, które nie mogły uczestniczyć w wyznaczonym terminie. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Rozkład spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Podczas Mszy św. będzie zbierana taca. Ofiary przekazane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu po remoncie wieży kościoła. Prosimy o podpisywanie kopert.

6. Informujemy o spłaceniu kolejnych 100.000 zł długu po remoncie kościoła. Do spłaty pozostało jeszcze 165.000 zł. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło kwotę 17.230 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

7. Wyrażamy wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie. Prace przy remoncie wieży kościoła zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

8. Przy głównym wejściu do kościoła znajduje się pojemnik z dozownikiem na wodę święconą. Ofiarodawcy serdecznie dziękujemy.

9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Maria Pilch, śp. Stanisław Preizner, śp. Bolesław Hnatkiewicz i śp. Mieczysław Budziński. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

16 Styczeń 2021
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →