SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Niedziela Świętej Rodziny - 27 grudnia 2020 r.

1. Wyrażamy wdzięczność kapłanom na posługę sakramentu pokuty i bezpośrednie przygotowanie naszych serca do Uroczystości Bożego Narodzenia. Również dziękujemy tym osobom, które przygotowały naszą parafialną świątynię na święta. Niech Pan Bóg błogosławi i wynagradza każdy poniesiony trud.

2. Dziś Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

3. Od poniedziałku idąc za zaleceniami Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła na godz. 8.00 lub 16.30. W programie: Msza św. w intencji zaproszonych rodzin, śpiew kolęd, życzenia noworoczne i błogosławieństwo kolędowe. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Rozkład spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Podczas Mszy św. będzie zbierana taca. Ofiary przekazane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu po remoncie wieży kościoła. Prosimy o podpisywanie kopert.

4. Od poniedziałku powracamy do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

5. W środę Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych, których pogrzeb odbył się w tym roku. Zapraszamy na modlitwę rodziny zmarłych.

6. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne za cały kończący się rok 2020 w czwartek o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W piątek imieniny obchodzi ks. Mieczysław Faruń, opiekun Liturgicznej Służby. Polecajmy w modlitwie Panu Bogu ks. Mieczysława.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszła niedzielę o godz. 17.00.

11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

12. Na spłatę długu po remoncie kościoła 16 imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 4.730 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

13. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych rodzin. Dom Nazaretański to krucjata codziennej modlitwy, w dniach od 25 grudnia do 2 lutego. Szczegóły na plakatach.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Stanisław Jabłoński, śp. Bogusław Król i śp. Teresa Chudyk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

26 Grudzień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →