SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

2. We wtorek imieniny obchodzi ks. Zenon Latawiec, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Pamiętajmy w modlitwie o zacnym solenizancie.

3. W środę przypada kolejna rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, a w czwartek dzień Jego imienin. Polecajmy w modlitwie osobę i posługę naszego Arcybiskupa.

4. Do chorych przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w środę od godz. 9.00. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chorych.

5. Roraty w naszym kościele do środy o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 8.00. W adwencie, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź: rano od godz. 6.00 do 9.00, a popołudniu od 15.00 do 18.00. W czwartek spowiedź od godz. 6.00 do 12.00.

7. W czwartek Wieczerza Wigilijna w naszych domach niech będzie przeżyciem głębokiej jedności, miłości i wiary. Rozpocznijmy lekturą z Ewangelii według św. Łukasza z drugiego rozdziału, wspólną modlitwą, a po dzieleniu się opłatkiem i wieczerzy chętnie zaśpiewajmy nasze piękne kolędy. Prosimy również, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu.

8. Uroczystość Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczniemy Pasterką. Ze względu na czas epidemii, ograniczenia ilości osób przebywających w świątyni i konieczność zachowania dystansu odprawimy trzy Pasterki: o godz. 20.00, 22.00 i o północy. Na Pasterkę o godz. 20.00 szczególnie zapraszany osoby starsze i rodziny z małymi dziećmi.

9. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Wyrażamy wdzięczność członkom: Róż Żywego Różańca, Straży Honorowej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za rozprowadzanie opłatków i świec. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można jeszcze nabyć w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św. - zachowując wszystkie warunki sanitarne. W tygodniu będą dostępne w zakrystii i kancelarii.

11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

12. Na spłatę długu po remoncie kościoła 12. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 4.810 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

13. Idąc za zaleceniem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła na godz. 8.00 lub 16.30. W programie: Msza św. w intencji zaproszonych rodzin, śpiew kolęd, życzenia noworoczne i błogosławieństwo kolędowe. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Rozkład spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Podczas Mszy św. będzie zbierana taca. Ofiary przekazane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu po remoncie wieży kościoła. Prosimy o podpisywanie kopert.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Daria Mazur, śp. Andrzej Rzechorzek i śp. Stanisław Lasota. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

19 Grudzień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →