SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020 r.

1. W środę podczas Rorat o godz. 17.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Młodzież klas ósmych zapraszamy do kościoła na spotkanie przed bierzmowaniem w środę o godz. 18.00.

3. W tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zachęcamy, aby już teraz przystąpić do Sakramentu Pokuty i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. W tym tygodniu spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św, a wieczorem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. od godz. 16.00 do 17.30. Szczegółowy rozkład spowiedzi przedświątecznej: na drzwiach kościoła, w gablotach i na stronie internetowej parafii.

5. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św. - zachowując wszystkie warunki sanitarne. W tygodniu będą dostępne w zakrystii i kancelarii.

6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

7. Na spłatę długu po remoncie kościoła 21. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 4.070 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

8. Do chory przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w środę 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chorych.

9. Już dziś informujemy, że ze względu na czas epidemii, ograniczenia ilości osób przebywających w świątyni i konieczność zachowania dystansu, 24 grudnia odprawimy trzy Pasterki: o godz. 20.00, 22.00 i o północy. Z tego też względu informujemy o zmianie godziny zamówionych intencji na Pasterkę. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej parafii.

10. Idąc za zaleceniami Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala już dziś zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła. W programie: Msza św. o godz. 8.00 lub 16.30 w intencji zaproszonych rodzin, śpiew kolęd, życzenia noworoczne i błogosławieństwo kolędowe. Rozkład kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.

11. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zaprasza na rekolekcje w dniach 20 - 22 grudnia w parafii na Kazanowie. Rozpoczęcie w niedzielę 20 grudnia o godz. 13.30.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Anna Stopyra, śp. Jadwiga Ratuszna, śp. Leon Hayder i śp. Janina Jabłczyk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12 Grudzień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →