SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

II Niedziela Adwentu - 6 grudnia 2020 r.

1. Odnowiliśmy dziś Akt Oddania naszej parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy, aby dzisiaj w domu każda rodzina oddała się Sercu Maryi. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, składamy dziś Matce Bożej jako wotum, za szczęśliwy przebieg remontu wieży naszego kościoła. Obraz ten na stałe zawiśnie w kaplicy św. Jana Bosko.

2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00 wraz z nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jutro nowenna będzie o godz. 16.40.

3. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 17.00. Tego dnia o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski. Adorację przeprowadzi ks. Jerzy Szkiert wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich. Podczas nabożeństwa Stowarzyszenie odnowi Akt Zawierzenia rodzin Niepokalanej Matce Kościoła.

4. We wtorek zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami:

  • klasy III a i III b na Mszę św. o godz. 16.00,
  • klasę III c i z pozostałych szkół na Mszę św. o godz. 18.00.

Podczas Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Z powodu limitu osób prosimy, aby na tych dwóch Mszach św. były tylko dzieci komunijne wraz z rodzicami. Wiernych prosimy o uczestnictwo we Mszy św. o innej godzinie.

5. Młodzież klas ósmych zapraszamy do kościoła na spotkanie we środę o godz. 18.00. Jest to ostatni etap przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 30 stycznia.

6. Roraty w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.00. Zachęcamy do gorliwego uczestnictwa. W adwencie, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

7. W adwencie, w tygodniu, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

8. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w każdą niedzielę adwentu w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św. - zachowując wszystkie warunki sanitarne. W tygodniu będą dostępne w zakrystii i kancelarii. Ofiara za jedną świecę Caritas wynosi nie mniej jak 8 zł. Każda kwota powyżej 8 zł będzie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do pomocy szczególnie dzieciom z ubogich rodzin.

9. Na spłatę długu po remoncie kościoła 18. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 3.110 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Marzena Fenyk, śp. Maria Szymańska i śp. Włodzimierz Hamarowicz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

05 Grudzień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →