SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← Poprzednie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś Msza św. o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TVP Polonia, z naszego kościoła. Przewodniczył jej będzie ks. Marcin Kaznowski, Prowincjał Inspektorii Krakowskiej Salezjanów.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Już dzisiaj informujemy, że Roraty w adwencie będą o godz. 17.00. W adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w każdą niedzielę adwentu w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św. - zachowując wszystkie warunki sanitarne. W tygodniu będę dostępne w zakrystii i kancelarii. Ofiara za jedną świecę Caritas wynosi nie mniej jak 8 zł. Każda kwota powyżej 8 zł będzie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do pomocy szczególnie dzieciom z ubogich rodzin.

5. Według zaleceń Rządu RP w naszym kościele, wraz z kaplicą św. Jana Bosko, w nabożeństwach może uczestniczyć do 70 osób. Prosimy o stosowanie wymogów dotyczących bezpiecznej odległości w świątyni oraz chronienie twarzy maseczką i dezynfekcję rąk.

6. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.

7. W ubiegłym tygodniu na spłatę długu po remoncie kościoła 23. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 5.140 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

8. Wyrażamy wdzięczność ORLEN OIL SP. Z O. O. z siedzibą w Krakowie za sponsoring prac remontowych wieży naszego kościoła.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. została włączona: Helena Hańczuk. Rodzicom i dziecku życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Józefa Płocica, śp. Andrzej Zajączkowski, śp. Zdzisław Wasiuniec, śp. Ewa Stańko i śp. Wacław Wenzel. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

21 Listopad 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

26 listopada 2020 r., Czwartek
Dzień Powszedni
Kolor szat: zielony
Rok A, II
XXXIV Tydzień zwykły

1. czytanie: Ap 18, 1-2. 21-23; 19, 1-3. 9a Upadek grzesznego miasta

Psalm: Ps 100, 1-2. 3. 4-5 Stańcie z radością przed obliczem Pana

Aklamacja: Łk 21, 28

Ewangelia: Łk 21, 20-28 Powtórne przyjście Chrystusa

1. czytanie

Ap 18, 1-2. 21-23; 19, 1-3. 9a Upadek grzesznego miasta

Ja, Jan, ujrzałem anioła zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła.
I głosem potężnym tak zawołał: „Upadł, upadł Babilon – stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego odrazę”.
I jeden potężny anioł dźwignął kamień wielki jak kamień młyński i rzucił w morze, mówiąc: „Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. I głosu harfiarzy, śpiewaków, flecistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody”.
Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie mówiącego: „Alleluja. Zbawienie i chwała, i moc należą do Boga naszego, bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał by poniosła karę za krew swoich sług”. I rzekli powtórnie: „Alleluja”. A dym jej wznosi się na wieki wieków.
I mówi mi: „Napisz: «Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę Godów Baranka”.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 100, 1-2. 3. 4-5

Stańcie z radością przed obliczem Pana

Wykrzykujcie na cześć Pana wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem!
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

Stańcie z radością przed obliczem Pana

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył,
jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

Stańcie z radością przed obliczem Pana

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki,
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

Stańcie z radością przed obliczem Pana

Aklamacja

Łk 21, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 21, 20-28 Powtórne przyjście Chrystusa

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą. Będzie to bowiem czas pomsty, aby się spełniło wszystko, co jest napisane.
Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni. Będzie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą.
Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte.
Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →