SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś Msza św. o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TVP Polonia, z naszego kościoła. Przewodniczył jej będzie ks. Marcin Kaznowski, Prowincjał Inspektorii Krakowskiej Salezjanów.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Już dzisiaj informujemy, że Roraty w adwencie będą o godz. 17.00. W adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w każdą niedzielę adwentu w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św. - zachowując wszystkie warunki sanitarne. W tygodniu będę dostępne w zakrystii i kancelarii. Ofiara za jedną świecę Caritas wynosi nie mniej jak 8 zł. Każda kwota powyżej 8 zł będzie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do pomocy szczególnie dzieciom z ubogich rodzin.

5. Według zaleceń Rządu RP w naszym kościele, wraz z kaplicą św. Jana Bosko, w nabożeństwach może uczestniczyć do 70 osób. Prosimy o stosowanie wymogów dotyczących bezpiecznej odległości w świątyni oraz chronienie twarzy maseczką i dezynfekcję rąk.

6. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.

7. W ubiegłym tygodniu na spłatę długu po remoncie kościoła 23. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 5.140 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

8. Wyrażamy wdzięczność ORLEN OIL SP. Z O. O. z siedzibą w Krakowie za sponsoring prac remontowych wieży naszego kościoła.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. została włączona: Helena Hańczuk. Rodzicom i dziecku życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Józefa Płocica, śp. Andrzej Zajączkowski, śp. Zdzisław Wasiuniec, śp. Ewa Stańko i śp. Wacław Wenzel. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →