SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020 r.

1. Decyzją Rządu naszej Ojczyzny w liturgii może uczestniczyć jedna osoba na 7 m2. Według tych zaleceń, w naszym kościele, wraz z kaplicą św. Jana Bosko, w nabożeństwach może uczestniczyć do 150 osób. Prosimy o stosowanie wymogów dotyczących bezpiecznej odległości w świątyni oraz chronienie twarzy maseczką i dezynfekcję rąk.

2. W dobie obostrzeń epidemicznych kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek i czwartek od 16.00 do 17.30 oraz we wtorek i sobotę od 8.30 do 9.30.

3. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, a szczególnie tych którzy wywodzą się z naszej parafii.

4. W sobotę przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna. Ze względu na epidemię nie będzie procesji wokół kościoła. Różaniec z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej będzie w kościele. Po różańcu Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

5. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza na sztukę teatralną pt: Prorok o Prymasie Stefanie Wyszyńskim, w poniedziałek 7 listopada o godz. 18.00.

6. Dobiega końca gruntowny remont kościoła. Są jeszcze prowadzone prace remontowane przy wejściu do świątyni oraz kontynuowane prace naprawcze dachu całego budynku. W ubiegłym tygodniu na ten cel 17. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 9.870 zł. Za ofiary indywidualne jak i składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

7. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do przystąpienia do Róż Żywego Różańca.

8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki wspominkowe. Pobierając kartki możemy wybrać konkretne trzy dni listopadowe, w które będziemy modlić się za polecanych zmarłych. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych można składać w kopertach w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszły: śp. Grażyna Konowalik i śp. Krystyna Gutteter. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Oddajmy się Matce Bożej i przez Jej przyczynę prośmy Pana Boga o ustanie epidemii oraz ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Wspomożenie Wiernych - módl się za nami. św. Józefie - módl się za nami.

17 Pazdziernik 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

27 października 2020 r., Wtorek
Dzień Powszedni
Kolor szat: zielony
Rok A, II
XXX Tydzień zwykły

1. czytanie: Ef 5, 21-33 Miłość Chrystusa i Kościoła wzorem małżeństwa chrześcijańskiego

Psalm: Ps 128, 1-2. 3. 4-5 Błogosławiony, kto się boi Pana

Aklamacja: por. Mt 11, 25

Ewangelia: Łk 13, 18-21 Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie

1. czytanie

Ef 5, 21-33 Miłość Chrystusa i Kościoła wzorem małżeństwa chrześcijańskiego

Bracia:
Bądźcie sobie wzajemnie poddam w bojaźni Chrystusowej. Żony niechaj będą poddane swym mężom jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus Głową Kościoła: On Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim.
Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany.
Mężowie powinni miłować swoje żony tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz każdy je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół, bo jesteśmy członkami Jego Ciała. „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną, i będą dwoje jednym ciałem”.
Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego. A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 128, 1-2. 3. 4-5

Błogosławiony, kto się boi Pana

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

Błogosławiony, kto się boi Pana

Małżonka twoja jak płodny szczep winny
w zaciszu twojego domu.
Synowie twoi jak oliwne gałązki
dokoła twego stołu.

Błogosławiony, kto się boi Pana

Tak będzie błogosławiony człowiek,
który się boi Pana.
Niech cię z Syjonu Pan pobłogosławi
i obyś oglądał pomyślność Jeruzalem
przez wszystkie dni twego życia.

Błogosławiony, kto się boi Pana

Aklamacja

por. Mt 11, 25

Alleluja, alleluja, alleluja

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Łk 13, 18-21 Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie

Jezus mówił: „Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posadził w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki powietrzne gnieździły się na jego gałęziach”.
I mówił dalej: „Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →