SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXIII Niedziela Zwykła - 6 września 2020 r.

1. Wyrażamy wdzięczność członkom: Róż Różańcowych, Straży Honorowej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za dyżur w kościele podczas wakacji. Dzięki tej posłudze wiele osób mogło spędzić czas na modlitwie jak i zapoznać się z historią i pięknem naszego kościoła.

2. Od dziś po przerwie wakacyjnej wznawiamy odprawianie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. Zachęcamy i prosimy osoby chętne do przystąpienia do Róż Różańcowych. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek od 8.30 do 9.30 i od 16.00 do 17.30, a w sobotę od 8.30 do 9.30.

5. Spotkanie rodziców i uczniów klas szóstych rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

6. W imieniu wspólnoty Ziemia Piękna zapraszamy na Mszę św. inaugurującą rok pracy formacyjnej w środę o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy chętnych, którzy pragnę pogłębiać swoją wiary i żyć w bliskości Jezusa Chrystusa.

7. Spotkanie zespołu Caritas w czwartek o godz. 18.45 w Oratorium.

8. Spotkanie lektorów i kandydatów na lektorów w czwartek o godz. 19.00 w salce ministrantów.

9. Zapraszamy chętnych chłopców szczególnie z klasy czwartej do grona ministrantów. Zapisy przyjmuje ks. Mieczysław. Natomiast dziewczęta zapraszamy do scholi. Zapisy przyjmuje siostra Jakuba.

10. Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek, 15 września o godz. 19.00 w Oratorium.

11. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w piątek 18 września o 19.00 w kościele.

12. Trwa gruntowny remont wieży kościoła. Ciągle spotykamy się z nowymi problemami, które trzeba na bieżąco rozwiązywać. W ubiegłym tygodniu na ten cel 44. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 9.315 zł. Za ofiary indywidualne jak i te składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

13. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk. Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odszedł: śp. Czesław Weryk. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

15. Oddajmy się Matce Bożej i przez Jej przyczynę prośmy Pana Boga o ustanie epidemii oraz ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Wspomożenie Wiernych - módl się za nami. św. Józefie - módl się za nami.

05 Wrzesień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

19 kwietnia 2021 r., Poniedziałek
Dzień Powszedni
Kolor szat: bialy
Rok B, I
III Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Psalm: Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30 Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja: Mt 4, 4b

Ewangelia: J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

1. czytanie

Dz 6, 8-15 Św. Szczepan przed Sanhedrynem

Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu.
Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Nie mogli jednak sprostać mądrości i Duchowi, z którego natchnienia przemawiał.
Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: „Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu”. W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: „Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał”.
A wszyscy, którzy zasiadali w Sanhedrynie, przyglądali się mu uważnie i widzieli twarz jego, podobną do oblicza anioła.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 119, 23-24. 26-27. 29-30

Błogosławieni, których droga prosta

Choć zasiadają możni i przeciw mnie spiskują,
Twój sługa rozmyśla o Twych ustawach.
Bo Twoje napomnienia są moją rozkoszą,
moimi doradcami Twoje ustawy.

Błogosławieni, których droga prosta

Wyjawiłem Ci moje drogi, a Tyś mnie wysłuchał,
poucz mnie o Twoich ustawach.
Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień,
abym rozważał Twoje cuda.

Błogosławieni, których droga prosta

Powstrzymaj mnie od drogi kłamstwa,
obdarz mnie łaską Twego prawa.
Wybrałem drogę prawdy,
postawiłem przed sobą Twe wyroki.

Błogosławieni, których droga prosta

Aklamacja

Mt 4, 4b

Alleluja, alleluja, alleluja

Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 6, 22-29 Troszczcie się o pokarm, który trwa na wieki

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?”
W odpowiedzi rzekł im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?”
Jezus odpowiadając, rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →