SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020 r.

1. Jutro przypada miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.00 uroczysta nowenna. Ze względu na prowadzone prace remontowe nie będzie procesji wokół kościoła. Różaniec z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej będzie w kościele. Po różańcu Msza święta w intencji próśb i podziękowań.

2. W środę obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.00, 7.00. 8.00 i o 18.00.

3. W piątek społeczność Męskiego Różańca oraz Wojownicy Maryi w Przemyślu, zapraszają do udziału w wyjątkowej modlitwie: 24 godziny Męki Pańskiej, wg. wizji Sługi Bożej Luisy Piccaretty. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Sali Kolumnowej pod kościołem i modlitwa całą dobę, do wieczornej Mszy św. w sobotę. Szczegółowy program na plakatach. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.

4. W sobotę Parafia Świętej Trójcy zaprasza na Jubileusz 50-lecia istnienia parafii. O godz. 9.00 sympozjum w auli sióstr Benedyktynek, a o godz. 11.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala Metropolity Przemyskiego.

5. Trwa gruntowny remont wieży kościoła. W ubiegłym tygodniu na ten cel 11. imiennych ofiarodawców złożyło kwotę 4.170 zł. Za ofiary indywidualne jak i te składane na tacę wszystkim serdecznie dziękujemy.

6. Przy każdym wejściu do kościoła oraz do Oratorium znajdują się urządzenia ze środkiem dezynfekującym. Wchodząc, prosimy o dezynfekcję rąk. Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa.

7. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

8. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy: Zaadoptuj Nieprzyjaciela Kościoła i modlenie się codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Bogu wiadomego wroga Kościoła o jego nawrócenie.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone: Laura Seweryn, Milena Oczoś, Daria Świrk i Liliana Brągoszewska. Rodzicom i dzieciom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Siostra Nikodema felicjanka, śp. Maria Dudziak i śp. Jan Sroczyk. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Oddajmy się Matce Bożej i przez Jej przyczynę prośmy Pana Boga o ustanie epidemii, ludzi chorych, personelu medycznego, służb ratunkowych oraz ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Wspomożenie Wiernych - módl się za nami. św. Józefie - módl się za nami.

21 Sierpień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

4 marca 2021 r., Czwartek
Święto św. Kazimierza, królewicza
Kolor szat: bialy
Rok B, I
II Tydzień Wielkiego Postu

W kościołach, w których nie obchodzi się uroczystości, przed Ewangelią jest jedno czytanie.
1. czytanie: Syr 51, 13-20 Szukanie prawdziwej mądrości

Psalm: Ps 16, 1-2a i 5. 7-8. 11 Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

2. czytanie: Flp 3, 8-14 Nieustanne dążenie do doskonałości

Aklamacja: J 15, 16

Ewangelia: J 15, 9-17 Przeznaczyłem was na to, abyście szli i przynosili owoc

1. czytanie

Syr 51, 13-20 Szukanie prawdziwej mądrości

Będąc jeszcze młodym, zanim zacząłem podróżować, szukałem jawnie mądrości w modlitwie. U bram świątyni prosiłem o nią i aż do końca szukać jej będę.
Z powodu jej kwiatów, jakby dojrzewającego winogrona, serce me się w niej rozradowało, noga moja wstąpiła na prostą drogę, od młodości mojej idę jej śladami. Nakłoniłem tylko trochę ucha mego, a już ją otrzymałem i znalazłem dla siebie rozległą wiedzę.
Postąpiłem w niej, a Temu, który dał mi mądrość, chcę oddać cześć. Postanowiłem bowiem wprowadzić ją w czyn, zapłonąłem gorliwością o dobro i nie doznałem wstydu.
Dusza moja walczyła o nią i z całą starannością usiłowałem zachować Prawo. Ręce wyciągałem w górę, a błędy przeciwko niej opłakiwałem.
Skierowałem ku niej moją duszę i znalazłem ją dzięki czystości. Z nią od początku zyskałem rozum, dlatego nie będę opuszczony.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 16, 1-2a i 5. 7-8. 11

Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim”.
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo serce napomina mnie nawet nocą.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mnie nie zachwieje.

Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
pełnię Twojej radości
i wieczną rozkosz
po Twojej prawicy.

Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

2. czytanie

Flp 3, 8-14 Nieustanne dążenie do doskonałości

Bracia:
Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego.
Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim, nie mając mojej sprawiedliwości, pochodzącej z Prawa, lecz Bożą sprawiedliwość, otrzymaną przez wiarę w Chrystusa, sprawiedliwość pochodzącą od Boga, opartą na wierze, przez poznanie Jego: zarówno mocy zmartwychwstania, jak i udziału w Jego cierpieniach, w nadziei, że upodabniając się do Jego śmierci, dojdę jakoś do pełnego powstania z martwych.
Nie mówię, że już to osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też to zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa.
Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie.

Oto Słowo Boże

Aklamacja

J 15, 16

Chwała Tobie, Królu Wieków

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

Chwała Tobie, Królu Wieków

Ewangelia

J 15, 9-17 Przeznaczyłem was na to, abyście szli i przynosili owoc

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.
Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →