SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XVIII Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 r.

1. Dziś oddajemy cześć błogosławionemu Augustowi Czartoryskiemu. Na stolikach przy prasie są do nabycia foldery oraz książki z biografią naszego błogosławionego. Zachęcamy do pozyskania tych pozycji.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś o godz. 17.00. Dzisiaj nawiedzając kościół można zyskać odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Salezjańskie Lato. Zapraszamy na koncerty. Program na plakatach i stronie internetowej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej. Tego dnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

• W pierwszy piątek spowiedzi rano od 6.00 i po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00.

5. Przy każdym wejściu do kościoła oraz do Oratorium znajdują się urządzenia ze środkiem dezynfekującym. Wchodząc, prosimy o dezynfekcję rąk. Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa.

6. Szkoła Salezjańska prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy pierwszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

7. Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas realizuje bezpłatny projekt pod nazwą Aktywny Senior, którego celem jest umożliwienie osobom po 60. roku życia aktywnego udziału w życiu społecznym. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w internecie na stronie Regii Civitas.

8. Rozpoczęliśmy przygotowania do prac remontowych związanych z przywróceniem krzyża na wieży naszego kościoła. Przez najbliższy tydzień będą prowadzone prace przy ustawieniu rusztowania. Natomiast w połowie sierpnia przystąpimy do gruntownego remontu wieży kościoła wraz z montażem nowego krzyża.

9. W środę 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy z naszej parafii coroczna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy codziennie od 3 do 10 sierpnia w kancelarii parafialnej, w godz. 8.30-9.30 i 16.00-17.00. W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, nie będzie możliwości noclegu. W kolejnych dniach pielgrzymki proponujemy powrót do domu i indywidualny dojazd na dróżki.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Ryszard Dresler i śp. Michał Jakubów. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Oddajmy się Matce Bożej i przez Jej przyczynę prośmy Pana Boga o ustanie epidemii, ludzi chorych, personelu medycznego, służb ratunkowych oraz ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Wspomożenie Wiernych - módl się za nami. św. Józefie - módl się za nami.

01 Sierpień 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →