SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Święto Świętej Rodziny - 31.XII.2017 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno–dziękczynne za cały kończący się rok. W dniu dzisiejszym nie będzie nieszporów i Mszy św. o godz. 18.00.

 

Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia za uroczyste odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W dniu jutrzejszym imieniny obchodzi ks. Mieczysław Faruń opiekun służby liturgicznej i duszpasterz. Pamiętajmy w modlitwie o zacnym solenizancie.

 

Od wtorku rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Program odwiedzin rodzin naszej parafii został dostarczony do domów i mieszkań. Dodatkowo jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotach. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialne popołudniu i w sobotę będzie nieczynna.

 

Od stycznia zmieniamy za stałe godzinę Mszy św. w pierwsze piątki i święta. Będzie  o godz. 16.00, a nie jak do tej pory o godz. 16.30. W pierwsze piątki po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie adoracja w ciszy do godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Straży Honorowej, a po niej spotkanie ze zelatorami w kapicy św. Jana Bosko.

W pierwszy piątek spowiedź na każdej Mszy św. Tego dnia taca z przeznaczeniem na służbę liturgiczną i młodzież z Oratorium. Chorych odwiedzimy w piątek 26 stycznia od godz. 9.00.

 

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia na każdej Mszy św. złożymy sobie noworoczne życzenia i w kościele podzielimy się opłatkiem.

 

W niedzielę, za tydzień, przypada Święto Chrztu Pańskiego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość oddania czci Jezusowi Chrystusowi w figurze Dzieciątka Jezus z naszej szopki. Figurę przed świętami Bożego Narodzenia przywieziono z Betlejem. Tego dnia na godz. 17.00 zapraszamy członków Róż Różańcowych na zmianę tajemnic.

 

Serdecznie dziękujemy za ofiarowane produkty żywnościowe. Przed świętami duża część została dostarczona do osób potrzebujących pomocy na terenie naszej parafii. Do dyspozycji mamy jeszcze kilkanaście pakunków z żywnością. Prosimy o zgłaszanie osób czy rodzin potrzebujących pomocy.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku: śp. Ewę Jasina, śp. Natalię Grąz. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

30 Grudzień 2017
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

2 czerwca 2020 r., Wtorek
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Kolor szat: zielony
Rok A, II
IX Tydzień zwykły

1. czytanie: 2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Psalm: Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1) Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja: Ef 1, 17-18

Ewangelia: Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

1. czytanie

2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Najmilsi:
Oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.
Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną.
Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1)

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Panie, Ty dla nas byłeś ucieczką *
z pokolenia na pokolenie.
Zanim narodziły się góry nim powstał świat i ziemia, *
od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Obracasz w proch człowieka *
i mówisz: Wracajcie synowie ludzcy,
Bo tysiąc lat w Twoich oczach †
jest jak wczorajszy dzień, który minął, *
albo straż nocna.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Miarą naszego życia jest lat siedemdziesiąt *
Osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni
A większość z nich to trud i marność, *
bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Nasyć nas o świcie swoją łaską, *
abyśmy przez wszystkie dni nasze mogli się radować i cieszyć.
Niech sługom Twoim ukaże się Twe dzieło, *
a Twoja chwała nad ich synami!

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja

Ef 1, 17-18

Alleluja, alleluja, alleluja

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa
przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?”
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”.
Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →