SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020 r.

1. Papież Franciszek mocą swej władzy apostolskiej udzielił odpustu zupełnego wszystkim wiernym zarażonym koronawirusem, umierającym z powodu tej choroby, objętym kwarantanną, niewychodzącym z domu, osobom spieszącym im z pomocą i służbie zdrowia, a także wszystkim wiernym modlącym się za chorych i o ustanie epidemii. Aby zyskać łaskę odpustu wystarczy pragnienie odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii św, gdy będzie to możliwe. Należy ponadto za pośrednictwem mediów łączyć się z nabożeństwami lub samemu odmówić Różaniec, Drogę Krzyżową czy inne modlitwy. Konieczne jest też wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W obecnej sytuacji związanej ze stanem epidemii na terenie naszej ojczyzny, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne czy internetowe. Przypominamy, że w tym czasie Komunię św. należy przyjmować na rękę spożywając ją w obecności kapłana. Nie zapominajmy o osobach starszych, zatroszczmy się o konieczne dla nich zakupy. Pamiętajmy, aby w miarę możliwości pozostawać w domach i nie narażać siebie i innych na zarażenie.

2. W czasie epidemii kancelaria parafialne jest nieczynna. W bardzo ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

3. Od dziś  wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na żywo, poprzez parafialną stronę internetową (www.sdb-przemysl.pl).

4. Na ten trudny czas oddajmy się Matce Bożej. W dalszym ciągu zachęcamy do umieszczania obrazu Matki Bożej w oknach domów i do modlitwy przez Jej przyczynę. Przypominamy o grudniowym oddaniu naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy, aby w tym trudnym czasie ponowić oddanie rodziny Matce Bożej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwołujemy wizytę u chorych. W wypadku niebezpieczeństwa śmierci prosimy o zgłaszanie chorych telefonicznie.

6. Ponieważ nie będzie organizowana przedświąteczna spowiedź zbiorowa, na spowiedź musimy umówić się z księdzem indywidualnie. Taka spowiedź odbywałaby się w kościele poza konfesjonałem, penitent zaś powinien być w maseczce. Zdajemy sobie sprawę, że taka forma spowiedzi może być dla wielu krępująca, dlatego przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii św. w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca jest odwołana.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia.

9. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) w gablotach i na stronie internetowej publikujemy plan adoracji grup parafialnych. Ze względu na epidemię prosimy grupy parafialne jak i wszystkich wiernych parafian o modlitwę w/w godzinach w swoich domach.

10. Informujemy, że w tym roku błogosławienia pokarmów świątecznych możemy dokonać sami we wspólnocie rodzinnej. Zachęcamy, aby tego dokonać w Niedzielę Zmartwychwstania przed świątecznym śniadaniem. Tekst poświęcenia znajduje się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

11. W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

12. Za Rozporządzeniem Metropolity Przemyskiego odwołujemy uroczystość I Komunii św. Nowy termin zostanie ustalony z rodzicami, po wznowieniu nauki w szkołach.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zuzannę Walczyszewską. Polecając ją Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

28 Marzec 2020
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →

2 czerwca 2020 r., Wtorek
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Kolor szat: zielony
Rok A, II
IX Tydzień zwykły

1. czytanie: 2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Psalm: Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1) Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja: Ef 1, 17-18

Ewangelia: Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

1. czytanie

2 P 3, 12-15a. 17-18 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Najmilsi:
Oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość.
Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną.
Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 90, 1-2. 3-4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1)

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Panie, Ty dla nas byłeś ucieczką *
z pokolenia na pokolenie.
Zanim narodziły się góry nim powstał świat i ziemia, *
od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Obracasz w proch człowieka *
i mówisz: Wracajcie synowie ludzcy,
Bo tysiąc lat w Twoich oczach †
jest jak wczorajszy dzień, który minął, *
albo straż nocna.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Miarą naszego życia jest lat siedemdziesiąt *
Osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni
A większość z nich to trud i marność, *
bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Nasyć nas o świcie swoją łaską, *
abyśmy przez wszystkie dni nasze mogli się radować i cieszyć.
Niech sługom Twoim ukaże się Twe dzieło, *
a Twoja chwała nad ich synami!

Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

Aklamacja

Ef 1, 17-18

Alleluja, alleluja, alleluja

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa
przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mk 12, 13-17 Podatek należny Cezarowi

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?”
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”.
Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Oto słowo Pańskie

Transmisja on-line

Kamera on-lineZobacz więcej →