SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym z naszej parafii. Prosimy o ofiarność. Niech to będzie wyraz naszej chrześcijańskiej miłości wobec najuboższych. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić przez najbliższy miesiąc do kancelarii parafialnej lub na plebanię. Przekażemy je rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy w naszej parafii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki razem ze świecami Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w każdą niedzielę adwentu w Starej Plebani przed i po każdej Mszy św, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii. Ofiara za jedną świecę Caritas wynosi nie mniej jak 8 zł. Każda kwota powyżej 8 zł będzie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do pomocy szczególnie dzieciom z ubogich rodzin.

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00.

4. Od jutra rozpoczynamy Msze św. Roratnie. W naszym kościele Roraty będą o godz. 17.00. W tym czasie, w tygodniu, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do gorliwego i licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W adwencie, w tygodniu, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek o godz. 19.00 w Oratorium.

6. Wraz ze wspólnotą Ziemia Piękna zapraszamy na seminarium odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się we środę o godz. 19.00 w Sali Kolumnowej naszego Oratorium. Dla młodzieży z klas ósmych seminarium odnowy jest ostatnim etapem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkania zapraszamy również rodziców młodzieży. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

7. W piątek zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. godz. 17.00. Kancelaria św. Mikołaja będzie otwarta od godz. 16.00 w zakrystii.

8. Od piątku w naszej parafii będziemy przeżywali Rekolekcje Parafialne. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oddamy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach Godziny Łaski. Folder z programem można pobrać z kościoła. Znajduje się na stolikach przy prasie. Szczegółowy program rekolekcji znajduję się też na stronie internetowej parafii.

9. W sobotę organizatorzy zapraszają na Męski Różaniec. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w kościele franciszkanów. Szczegółowy program na plakatach.

10. W adwencie kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00.

11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, a o godz. 17.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej, ich rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

• W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.00, a po południu od 15.30. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.30.

• W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 8.00. Na tą Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych oraz oddamy chorych Niepokalanemu Sercu Maryi.

12. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu grudniu będą w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 2 grudnia.

13. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ubiegłym tygodniu przekazali złoto i srebro na odnowienie tabernakulum w naszej świątyni. W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie złomu z tych cennych kruszców na tak zbożny cel.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Jana Matkińskiego, śp. Bronisława Kowalskiego i śp. Helenę Legenc. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

30 Listopad 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

14 grudnia 2019 r., Sobota
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
Kolor szat: fioletowy
Rok A, II
II Tydzień Adwentu

1. czytanie: Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Psalm: Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19 Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja: Łk 3, 4. 6

Ewangelia: Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

1. czytanie

Syr 48, 1-4. 9-11 Eliasz przyjdzie powtórnie

Powstał Eliasz, prorok jak ogień,
a słowo jego płonęło jak pochodnia.
On głód na nich sprowadził,
a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę.
Słowem Pańskim zamknął niebo,
z niego również trzy razy sprowadził ogień.
Jakże wsławiony jesteś, Eliaszu, przez swoje cuda
i któż się może pochwalić, że tobie jest równy?
Ty, który zostałeś wzięty w skłębionym płomieniu,
na wozie o koniach ognistych.
O tobie napisano, żeś zachowany na czasy stosowne,
by uśmierzyć gniew przed pomstą,
by zwrócić serce ojca do syna,
i pokolenia Jakuba odnowić.
Szczęśliwi, którzy cię widzieli,
i ci, którzy w miłości posnęli,
albowiem i my na pewno żyć będziemy.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Wyciągnij rękę nad mężem Twojej prawicy,
nad synem człowieczym,
którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Aklamacja

Łk 3, 4. 6

Alleluja, alleluja, alleluja

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 17, 10-13 Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
„Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?” On odparł: „Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał”. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Oto słowo Pańskie