SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

1. Dziś odbywa się kwesta do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę i otrzymać czekoladową pisankę błogosławionego Księcia Augusta Czartoryskiego, patrona Parafialnego Zespołu Caritas – Wyobraźnia Miłosierdzia. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić do kancelarii parafialnej lub na plebanię. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom, szczególnie z terenu naszej parafii.

2. W budynku Starej Plebanii można jeszcze nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Koła Caritas.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek rano i wieczorem oraz we wtorek rano.

4. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w:

- Wielki Wtorek od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.00

- Wielki Czwartek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45

- Wielki Piątek od godz. 8.00 do 17.45

- Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie spowiadamy.

5. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Liturgia w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 18.00. W Wielki Czwartek kapłani nawiedzą chorych od godz. 9.00.

6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 15.00 rozpoczęcie nowenny i koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00, a w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 17.00.

8. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 22.00, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.45. Zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim wszystkich, a w szczególności grupy apostolskie i tych, którym proponujemy poszczególne godziny czuwania. Grafik w gablotach i na stronie internetowej.

9. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów świątecznych od 9.00 do 14.00, a o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Liturgia tradycyjnie rozpocznie się na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec, zabezpieczonych przed wylewaniem wosku.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i nie będzie nieszporów. Na procesję prosimy przygotować feretrony, sztandary i baldachim.

11. W Poniedziałek Wielkanocny, rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

12. W dniach od 31 maja do 2 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, Kalisza, Gostynia i Krakowa. Koszt 350 zł. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się na stolikach przy prasie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Eugeniusza Kwaśniaka. Polecając go Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

13 Kwiecień 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

23 kwietnia 2019 r., Wtorek
Wtorek w oktawie Wielkanocy
Kolor szat: bialy
Rok C, I
Oktawa Wielkanocna

1. czytanie: Dz 2, 36-41 Chrzest pierwszych wyznawców Chrystusa

Psalm: Ps 33, 4-5. 18-19. 20 i 22 Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Aklamacja: Ps 118, 24

Ewangelia: J 20, 11-18 Ukazanie się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie

1. czytanie

Dz 2, 36-41 Chrzest pierwszych wyznawców Chrystusa

W dniu Pięćdziesiątnicy Piotr mówił do Żydów:
„Niech cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem”.
Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca i zapytali Piotra i pozostałych apostołów: „Cóż mamy czynić, bracia?” Powiedział do nich Piotr: „Nawróćcie się i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz”.
W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: „Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia”.
Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 33, 4-5. 18-19. 20 i 22

Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło godne zaufania.
On miłuje prawo i sprawiedliwość,
ziemia jest pełna Jego łaski.

Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekają na Jego łaskę,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie głodu.

Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest naszą pomocą i tarczą.
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska
według nadziei, którą pokładamy w Tobie.

Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Aklamacja

Ps 118, 24

Alleluja, alleluja, alleluja

Oto dzień, który Pan uczynił,
radujmy się w nim i weselmy.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 20, 11-18 Ukazanie się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie

Maria Magdalena stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli siedzących, jednego przy głowie, a drugiego przy nogach, w miejscu, gdzie leżało ciało Jezusa.
I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?”
Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”.
Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”
Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę”.
Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: Nauczycielu.
Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”.
Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: „Widziałam Pana i to mi powiedział”.

Oto słowo Pańskie