SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

Niedziela Palmowa - 14 kwietnia 2019 r.

1. Dziś odbywa się kwesta do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę i otrzymać czekoladową pisankę błogosławionego Księcia Augusta Czartoryskiego, patrona Parafialnego Zespołu Caritas – Wyobraźnia Miłosierdzia. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić do kancelarii parafialnej lub na plebanię. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom, szczególnie z terenu naszej parafii.

2. W budynku Starej Plebanii można jeszcze nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Koła Caritas.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek rano i wieczorem oraz we wtorek rano.

4. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w:

- Wielki Wtorek od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.00

- Wielki Czwartek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45

- Wielki Piątek od godz. 8.00 do 17.45

- Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie spowiadamy.

5. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Liturgia w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 18.00. W Wielki Czwartek kapłani nawiedzą chorych od godz. 9.00.

6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 15.00 rozpoczęcie nowenny i koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Zachęcamy do zachowania postu również w Wielką Sobotę.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00, a w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 17.00.

8. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 22.00, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 17.45. Zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim wszystkich, a w szczególności grupy apostolskie i tych, którym proponujemy poszczególne godziny czuwania. Grafik w gablotach i na stronie internetowej.

9. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów świątecznych od 9.00 do 14.00, a o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Liturgia tradycyjnie rozpocznie się na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec, zabezpieczonych przed wylewaniem wosku.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i nie będzie nieszporów. Na procesję prosimy przygotować feretrony, sztandary i baldachim.

11. W Poniedziałek Wielkanocny, rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

12. W dniach od 31 maja do 2 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, Kalisza, Gostynia i Krakowa. Koszt 350 zł. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się na stolikach przy prasie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór na nowy rok szkolny do klasy 4 i 7. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Eugeniusza Kwaśniaka. Polecając go Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

13 Kwiecień 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

18 lipca 2019 r., Czwartek
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Kolor szat: zielony
Rok C, I
XIV Tydzień zwykły

1. czytanie: Wj 3, 13-20 Bóg objawia swoje imię

Psalm: Ps 105, 1 i 5. 8-9. 24-25. 26-27 Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Aklamacja: Mt 11, 28

Ewangelia: Mt 11, 28-30 Chrystus pokrzepia utrudzonych

1. czytanie

Wj 3, 13-20 Bóg objawia swoje imię

Mojżesz rzekł do Boga: „Oto pójdę do synów Izraela i powiem im: «Bóg ojców naszych posłał mię do was». Lecz gdy oni mnie zapytają: «Jakie jest Jego imię?», to cóż im mam powiedzieć?” Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: „Ja jestem, który jestem”. I dodał: „Tak powiesz synom Izraela: «Ja jestem posłał mnie do was»”.
Mówił dalej Bóg do Mojżesza: „Tak powiesz synom Izraela: «Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izraela i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia».
Idź, a gdy zbierzesz starszych Izraela, powiesz im: «Objawił mi się Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izraela i Bóg Jakuba i powiedział: Nawiedziłem was i ujrzałem, co wam uczyniono w Egipcie. Postanowiłem więc wywieść was z ucisku w Egipcie i zaprowadzić do ziemi Kananejczyka, Chetyty, Amoryty, Peryzzyty, Chiwwity i Jebuzyty, do ziemi opływającej w mleko i miód». Oni tych słów usłuchają. I pójdziesz razem ze starszymi z Izraela do króla egipskiego i powiecie mu: «Pan, Bóg Hebrajczyków, nam się objawił. Pozwól nam odbyć drogę trzech dni przez pustynię, abyśmy złożyli ofiary Panu, Bogu naszemu».
Ja zaś wiem, że król egipski pozwoli wam wyjść z Egiptu tylko wtedy, gdy będzie zmuszony ręką przemożną. Wyciągnę przeto rękę i nawiedzę Egipt różnymi cudami, jakich tam dokonam, a wypuści was.”

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 105, 1 i 5. 8-9. 24-25. 26-27

Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
głoście Jego dzieła wśród narodów.
Pamiętajcie o cudach, które On uczynił,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Na wieki On pamięta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysiącu pokoleń,
o przymierzu, które zawarł z Abrahamem,
przysiędze danej Izaakowi.

Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Bóg swój naród bardzo rozmnożył,
uczynił go mocniejszym od jego wrogów.
Ich serce odmienił, aby znienawidzili lud Jego
i wobec sług Jego postępowali zdradziecko.

Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Posłał wtedy sługę swego Mojżesza
i Aarona, wybranego przez siebie.
Okazali wśród nich Jego znaki
i cuda w krainie Chama.

Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Aklamacja

Mt 11, 28

Alleluja, alleluja, alleluja

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 11, 28-30 Chrystus pokrzepia utrudzonych

Jezus przemówił tymi słowami:
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Oto słowo Pańskie