SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

1. Od dzisiaj do środy przeżywamy Rekolekcje Parafialne, czas szczególnej łaski dla naszej parafii. Zachęcamy do licznego udział w tych błogosławionych wydarzeniach. We wtorek i środę będziemy mieli okazję wynagrodzić Księdzu Misjonarzowi za trud przygotowania i wygłoszenia rekolekcji poprzez złożenia ofiary na tacę. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek: rano od 6.00 do 10.00 i po południu od 16.30 do 18.30. Folder z programem można pobrać z kościoła. Znajduje się na stolikach przy prasie.

2. Wyrażanie wdzięczności na ofiary składane na misje salezjańskie w poprzednią niedzielę. Zebrano 6838 zł. Bóg zapłać!

3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

4. Zapraszamy Rycerzy Kolumba, członków męskich róż Żywego Różańca, mężczyzn noszących sztandary i baldachim oraz tych, którzy chcieliby pomóc przy organizacji przyjazdu TV TRWAM. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w sali św. Jana Pawła II w Oratorium.

5. Specjalne błogosławieństwo dzieci rocznych będzie udzielone w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci. W intencji tych dzieci oraz ich rodziców będzie również sprawowana Msza św.

6. Od przyszłej niedzieli w Starej Plebanii można będzie nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas Wyobraźnia Miłosierdzia. Zachęcamy do ofiarności i pomocy potrzebującym rodzinom szczególnie z terenu naszej parafii.

7. W poniedziałek 18 marca będziemy gościli w naszej parafii TV TRWAM i Radio Maryja. Program spotkania jest następujący:

16.30 spotkanie Kół Radia Maryja w Sali Kolumnowej w Oratorium.

17.30 początek transmisji: powitanie gości i program słowno-muzyczny: August – pokorna wielkość.

18.00 spotkanie z Ojcem Redemptorystą.

18.20 Msza św.

21.30 rozmowy niedokończone na antenie Radia Maryja.

Zapraszamy na to ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Tego dnia prosimy o przyjście do kościoła i zajmowanie miejsc do godziny 17.30.

8. Rozpoczął się nabór do Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej szkoły.

9. Zwracamy się do wszystkich parafian i przyjaciół naszej szkoły o ponowne wsparcie jej działalności 1% swoich podatków. Za ubiegłoroczny 1% został zakupiony zestaw stolików i krzeseł dla klasy pierwszej. Serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła przy gazetach oraz w gablotkach.

10. Organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do salezjańskiego seminarium duchownego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 23 marca. Koszt wyjazdu 60 zł, płatne przy zapisie. Do ubezpieczenia wyjazdu wymagane jest podanie numeru PESEL. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Ryszarda Lewiarza, śp. Edwarda Bereza i śp. Teresę Janiszewską. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

08 Marzec 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

21 maja 2019 r., Wtorek
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy
Kolor szat: bialy
Rok C, I
V Tydzień Wielkanocny

1. czytanie: Dz 14, 19-28 Wędrówki misyjne Apostołów

Psalm: Ps 145, 10-11. 12-13ab. 13cd i 2 Niech wierni Twoi głoszą Twe królestwo

Aklamacja: J 3, 15

Ewangelia: J 14, 27-31a Pokój zostawiam wam

1. czytanie

Dz 14, 19-28 Wędrówki misyjne Apostołów

Do Listry nadeszli Żydzi z Antiochii i z Ikonium. Podburzyli tłum, ukamienowali Pawła i wywlekli go za miasto, sądząc, że nie żyje.
Kiedy go jednak otoczyli uczniowie, podniósł się i wszedł do miasta, a następnego dnia udał się razem z Barnabą do Derbe. W tym mieście głosili Ewangelię i pozyskali wielu uczniów, po czym wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego. Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli.
Potem przeszli przez Pizydię i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a stąd odpłynęli do Antiochii, gdzie za łaską Bożą zostali przeznaczeni do dzieła, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali Kościół, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdziałał i jak otworzył poganom podwoje wiary. I dość długi czas spędzili wśród uczniów.

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 145, 10-11. 12-13ab. 13cd i 2

Niech wierni Twoi głoszą Twe królestwo

Niech Cię wielbią Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Niech wierni Twoi głoszą Twe królestwo

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Niech wierni Twoi głoszą Twe królestwo

Pan jest wierny we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Niech usta moje głoszą chwałę Pana,
a Jego święte imię niech wielbi wszystko, co żyje.

Niech wierni Twoi głoszą Twe królestwo

Aklamacja

J 3, 15

Alleluja, alleluja, alleluja

Trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego,
aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

J 14, 27-31a Pokój zostawiam wam

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.
Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

Oto słowo Pańskie