SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

V Niedziela Zwykła - 10 lutego 2019 r.

1. Jutro obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby starsze i chore na Mszę św. o godz. 8.00. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych oraz wszystkim udzielimy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

2. Przez najbliższe dwa tygodnie, podczas ferii zimowych, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek wyłącznie popołudniu od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom rocznym - na rok po przyjęciu sakramentu chrztu świętego. W tym tygodniu prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi ksiądz ze Starego Konstantynowa z diecezji Kamieniecko Podolskiej na Ukrainie. Będzie kwestował na centrum rehabilitacji dla uzależnionych, ale też na poszkodowanych w wyniku prowadzonych działań wojennych. Prosimy również o produkty żywnościowe, które można przynosić przez najbliższy tydzień do zakrystii, kancelarii parafialnej lub na plebanię. Przekażemy je rodzinom najbardziej potrzebującym pomocy w Starym Konstantynowie na Ukrainie.

5. W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Sztuki Sakralnej serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie ze sztuką religijną. Będzie ono poświęcone dziejom sztuki Kościoła Wschodniego, a tematem będzie Ikonografia głównych świąt. Zapraszamy do sali św. Cecylii w poniedziałek, 18 lutego o godz.18.45. Spotkanie przygotował ks. Marek Wojnarowski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Krystynę Podgórską, śp. Mieczysława Kulczyckiego i śp. Teresę Najdyhor. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

08 Luty 2019
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie

20 lutego 2019 r., Środa
Dzień Powszedni
Kolor szat: zielony
Rok C, I
VI Tydzień zwykły

1. czytanie: Rdz 8, 6-13. 20-22 Koniec potopu i wyjście z arki

Psalm: Ps 116B, 12-13. 14-15. 18-19 (R.: por. 7a) Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną

Aklamacja: por. Ef 1, 17-18

Ewangelia: Mk 8, 22-26 Uzdrowienie niewidomego

1. czytanie

Rdz 8, 6-13. 20-22 Koniec potopu i wyjście z arki

Po czterdziestu dniach Noe, otworzywszy okno arki, które przedtem uczynił, wypuścił kruka; ale ten wylatywał i zaraz wracał, dopóki nie wyschła woda na ziemi.
Potem wypuścił z arki gołębicę, aby się przekonać, czy ustąpiły wody z powierzchni ziemi. Gołębica, nie znalazłszy miejsca, gdzie by mogła usiąść, wróciła do arki, bo jeszcze była woda na całej powierzchni ziemi; Noe, wyciągnąwszy rękę, schwytał ją i zabrał do arki. Przeczekawszy zaś jeszcze siedem dni, znów wypuścił z arki gołębicę i ta wróciła do niego pod wieczór, niosąc w dziobie świeży listek z drzewa oliwnego. Poznał więc Noe, że woda na ziemi opadła. I czekał jeszcze siedem dni,po czym wypuścił znów gołębicę, ale ona już nie powróciła do niego.
W sześćset pierwszym roku, w miesiącu pierwszym, w pierwszym dniu miesiąca wody obeschły na ziemi, i Noe, zdjąwszy dach arki, zobaczył, że powierzchnia ziemi jest już prawie sucha.
Noe zbudował ołtarz dla Pana i wziąwszy ze wszystkich zwierząt czystych i z ptaków czystych złożył je w ofierze całopalnej na tym ołtarzu. Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: « Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem; będą one zatem istniały, jak długo trwać będzie ziemia, siew i żniwo, mróz i upał, lato i zima, dzień i noc».

Oto Słowo Boże

Psalm

Ps 116B, 12-13. 14-15. 18-19 (R.: por. 7a)

Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną

Czym się Panu odpłacę *
za wszystko, co mi wyświadczył?
Podniosę kielich zbawienia *
i wezwę imienia Pana.

Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną

Wypełnię me śluby dla Pana *
przed całym Jego ludem.
Cenna jest w oczach Pana *
śmierć Jego świętych.

Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną

Wypełnię me śluby dla Pana *
przed całym Jego ludem.
W dziedzińcach Pańskiego domu, *
pośrodku ciebie, Jeruzalem.

Złożę Ci, Boże, ofiarę pochwalną

Aklamacja

por. Ef 1, 17-18

Alleluja, alleluja, alleluja

Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa
przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mk 8, 22-26 Uzdrowienie niewidomego

Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął.
On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?”
A gdy przejrzał, powiedział: „Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy.
I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie.
Jezus odesłał go do domu ze słowami: „Tylko do wsi nie wstępuj”.

Oto słowo Pańskie