SALEZJANIE - PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PRZEMYŚLU

Ogłoszenia parafialne

← PoprzednieNastępne →

XXVII Niedziela Zwykła - 7 października 2018 r.

1. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. W ramach nabożeństwa odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszej parafii. W ten sposób włączymy się w modlitwę różańcową na całym świecie w obronie wiary katolickiej i ocalenia naszej Ojczyzny. Z Maryją Królową Różańca Świętego będziemy modlili się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zapraszamy do licznego udziału.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Punkt Parafialnego Zespołu Caritas jest czynny w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. W związku z tym jeszcze raz prosimy o nie zostawianie ubrań ani innych rzeczy pod drzwiami punktu Caritas. W tym miejscu będzie można też nabyć książki religijne i dewocjonalia. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim naszej parafii.

4. Zarządu Osiedla Salezjańskie zaprasza na zebranie we środę do klubu osiedlowego przy ul. Glazera 10, na godz. 18.45.

5. Pielgrzymka rodzin i małżeństw do kolegiaty w Jarosławiu odbędzie się w sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 8.30 spod kościoła. Koszt 20 zł.

6. Zapraszamy młodzież, zarówno dziewczęta jak i chłopców do nowopowstającego zespołu muzycznego Santo Canto, który będzie animował Mszę św. młodzieżowe w niedziele o godz. 10.00. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

7. Od października wznowione zostaną comiesięczne spotkania ze sztuką religijną. Tym razem zamiast wieczornego wykładu, w poniedziałek, 15 października Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej oraz Przemyski Oddział Polskiego Towarzystwa Teologicznego zapraszają na konferencję poświęconą wizerunkom Matki Bożej w naszej diecezji. Konferencja Sanktuaria maryjne dziedzictwem kulturowych regionu rozpocznie się w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, ul. Kraszewskiego 7 o godz. 14.30. Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronach internetowych Towarzystwa.

8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki wspominkowe. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych można składać w kopertach w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach przez miesiąc listopad odmawiany będzie różaniec o godz. 17.00, a w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie sprawowana Eucharystia o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 17.30.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Annę Koniuszy, śp. Kazimierza Wrzałek, śp. Zygfryda Kaczora i śp. Eugeniusza Chanasa. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

05 Pazdziernik 2018
ks. Bogdan Nowak
Przeglądaj wszystkie